Ana Sayfa Bavyera T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, 31 Ağustos 2020 tarihinde faaliyetlerine tekrar başlayacak

T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, 31 Ağustos 2020 tarihinde faaliyetlerine tekrar başlayacak

-

- Reklam -
- Reklam -

T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu’nda, çalışan bir personelde 2 hafta önce koronavirüs tespit edilmiş önlem kapsamında kapatılmıştı. Bugün yapılan yazılı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi.

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Başkonsolosluğumuz 31 Ağustos 2020 tarihinde faaliyetlerine tekrar başlayacaktır.

Almanya genelinde son dönemde Covid-19 vakalarında kaydedilen yüksek artış da göz önünde tutularak, vatandaşlarımızın ve ziyaretçilerimizin Başkonsolosluk binasına girişlerinde, bazıları halihazırda uygulanmakta olan aşağıdaki hususlara azami özeni göstermelerinin hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısında elzem olduğu düşünülmektedir.

Sözkonusu tedbirler, gerek vatandaşlarımızın gerek Başkonsolosluğumuz personelinin sağlığının korunması ve Başkonsolosluğumuzca verilen hizmetlerin sağlıklı bir şekilde devamını temin etmek bakımından ayrıca büyük öneme sahiptir:

1. Başkonsolosluğumuzda işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın yaptıracakları her bir işlem için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu almaları önemle rica olunur. Her bir işlem sahibi için ayrı randevu alınması gerekmektedir.

2. Bina içerisine yalnızca işlem sahipleri kabul edilecek olup, mücbir bir sebep olmadığı sürece refakatçilerin ve küçük çocukların salgın süresi boyunca bina içerisine girmemelerine özen gösterilecektir.

3. İşlem yaptıracak vatandaşlarımız randevu saatinden en erken 10 dakika önce bina içerisine kabul edilecektir. Bina önünde olası bir kuyruğun oluşmasını engellemek amacıyla randevu saatinden çok daha erken bir saatte Başkonsolosluğumuza gelinmemesi rica olunur.

4. Hastalığı bulunan veya kendini rahatsız hisseden vatandaşlarımızın ve ziyaretçilerimizin Başkonsolosluk binasına girmemeleri hem Başkonsolosluğumuz personelinin hem de işlem yaptıran diğer vatandaşlarımızın sağlının korunması amacıyla önemle rica olunur. Hastalık belirtisi gösteren (kronik öksürük, yüksek ateş vb.) ziyaretçilerimizin bina içerisine kabul edilmeleri mümkün olamayacak olup, bu belirtileri gösterip bina içerisinde bulunanlar bina dışına davet edilecektir.

5. Vatandaşlarımızın ve ziyaretçilerimizin bina içerisinde bulundukları süre boyunca maske kullanımına, sosyal mesafe ve diğer hijyen kurallarına özen göstermeleri beklenmektedir.


İlave bilgi talepleriniz için konsulat.nuernberg@mfa.gov.tr e-posta adresi üzerinden Başkonsolosluğumuzla irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca, konsolosluk işlemlerine dair her türlü bilgi ve yardım için 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezine ‪+49 30 30 80 70 90‬ numaralı telefondan ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Gerek ülkemiz ve Almanya’yı gerek bütün insanlığı tehdit eden bu küresel salgının ortadan kaldırılması yönünde sarf edilen çabaların kısa zamanda sonuç vermesini ve hiçbir kısıtlamaya tabi tutmak zorunda kalmadan siz kıymetli vatandaşlarımıza huzurlu bir ortamda daha etkin hizmet vermeyi ümit ediyoruz.

Anlayışınız ve duyarlılığınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı