Ana Sayfa Almanya NSU Terör Örgütü kurbanı, Habil Kılıç Münih'te anıldı

NSU Terör Örgütü kurbanı, Habil Kılıç Münih’te anıldı

-

- Reklam -

NSU kurbanı Habil Kılıç,öldürülmesinin 19. yıldönümünde Münih Türk Konseyinin düzenlediği etkinlikte anılarak ırkçılık bir kez daha lanetlendi.

Münih, Terör Örgütü NSU seri cinayetleri 9 Türk, 1 Yunan asıllı ile 1 Alman güvenlik mensubu polisin katledilmesiyle ilgili olarak, 29 Ağustos 2001 tarihinde başına 2 kurşun sıkılarak öldürülen Habil Kılıç işyerinin önünde Münih Türk Konseyinin düzenlediği etkinlikte anıldı.

T.C Münih Başkonsolsosu Dr. Mehmet Güney, Eğitim Ataşesi Prof.Dr. Mustafa Çakır, Bavyera Parlamentosu Yeşiller Parti Grubu İnsan Hakları sözcüsü Margarete Bause, FDP (Hür Demokrat Parti) yöneticilerinde Mahmut Türker, Münih Türk Konseyine bağlı Dernek üyeleriyle rahmetlinin dostlarının katıldıkları anma etkinliğinde konuşmacılardan Konyalılar Dernek Başkanı Sami Demirel , Margarete Bause, 38 yaşında arkasında eşi ve çocukları bırakılarak sadece Türk olduğu için hayattan ırkçı eylemle koparılan Habil Kılıç’ın unutulmadığını göstererek dayanışma içinde olunduğunu ve toplumda birarada yaşayanlara ırkçı yaklaşımla saldıranlara karşı duruş sergilemek maksadıyla biraraya gelindiğini belirttiler.

Margarete Bause de 5 yıl süren NSU davası sonucunda terör örgütü yapılanmasının tam olarak ortaya çıkarılamamış olmasını soruşturma süresince takip edilen haksız değerlendirmelerle Alman adaletinin sorgulandırılması sorusu yarattığını savundu.

T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, bugün sevgiyle andığımız ve organize aşırı ırkçı kurbanı Habil Kılıç’ı değil aynı sapık ideolojiyle öldürülenleri de unutmadığımızı, unutturmayacağımızı tek yürek olarak bugünkü etkinlikte gösteriyoruz şeklinde konuştu,ve şahsı ile vatandaşlarımız adına kendilerine Allah’tan rahmet dileyerek ruhlarını şad etti.

Haber: Orhan Tinengin

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA