Ana Sayfa Almanya Berlin'de kurallara uymayan protestocuları polis dağıttı

Berlin’de kurallara uymayan protestocuları polis dağıttı

-

Almanya’nın başkenti Berlin’de, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirleri, protesto eden göstericileri, polis mesafe ve hijyen kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle dağıttı.

Berlin Polisi, yapılacak protestoyu yasaklama emrinin, nedeni olarak, on binlerce insanın – genellikle maske ya da mesafe olmaksızın, toplanmasının, nüfus için çok yüksek bir sağlık riski oluşturduğunu belirtmişti.

Ancak Berlin Yüksek İdare Mahkemesi’nin polisin yasaklama kararına karşı verdiği karar sonrası binlerce insan Berlin’de protesto düzenledi.

Berlin Polisinden yapılan açıklamada, korona pandemisine karşı alınan tedbirleri protesto etmek için Berlin’de yaklaşık 18.000 kişi toplandı.

Protesto gösterilerinde yaklaşık 3 bin polis memuru güvenliği sağladı.

Şehir merkezine doğru yürüyüşe geçen 18 bin kişi söz konusu kurallara uymadığı ve maske takmadıkları farkedilmesi üzerine, Berlin polisinin önce organizatörlerle görüşüp uyarılarda bulunduğu, ancak eylemcilerin uyarıları ciddiye almayarak devam etmesi üzerine protesto yürüyüşü polis tarafından iptal edildi.

Berlin Emniyeti, göstericilerin yapılan bütün uyarılara rağmen, mesafe ve hijyen kurallarını ihlal etmesi nedeniyle üzülerek protestoyu dağıtmak zorunda kaldık, açıklaması yaptı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA