Ana Sayfa Eğitim Bavyera 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

Bavyera 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

-

- Reklam -
- Reklam -

Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu hafta, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşarken; velilerimiz, çocuklarının okula başlamasının haklı gururunu ve mutluluğunu tadıyor.

Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği günümüz dünyasında
gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak, dünyaya daha geniş bir bakış açısı ile bakabilmek, bireysel ve toplumsal anlamda mutlu olabilmek eğitimle mümkündür.

Bu bağlamda verilecek eğitim de ancak ekip çalışması ile istendik sonuçlar verir. Bir öğretmen, anne- baba, okul yöneticisi, polis ve diğer paydaşlar toplumsal ve sosyal hayatın içindeki olumsuzlukları tek başına düzeltemez. Ancak bir araya gelirsek, birlik ve beraberlik içinde hareket edersek, hem toplum hem de birey olarak çok önemli kazanımlar elde edebiliriz. Bu anlamda toplumun en küçük parçası olan bireyler tek başına değil, ne yapacaksa birlik ve beraberlik içinde, dayanışarak yapmalıdır. Bir konuda harekete geçilmesi gerekiyorsa, ilk hareketi başkalarından beklemeyip, başkalarıyla birlikte hareket ederek; bir araya gelerek güç birliği oluşturmalıyız. Öğretmen, okul yöneticileri, anne-baba, okul aile birliği, esnaf, muhtar, mahalleli… Bütün bu aktörleri bir araya getirerek toplumsal dayanışmayı sağlamalıyız. Toplumsal ve sosyal dayanışma ile evlatlarımıza güzel bir dünya kurmak için birlikte hareket edeceğiz.

Bütün dünya milletleri zor bir dönemden geçiyor. Bu bağlamda yaşadığımız Bavyera Eyaleti içinde yetkililerinin yaptığı sağlık uyarılarını dikkate alarak, eğitim öğretim sürecinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile yerel yönetimlerce yapılan düzenlemeleri azami dikkatle uygulayarak, kurallara uymayı yaşam biçimine dönüştürerek, içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreci en kısa zamanda atlatacağımıza inanıyorum. Daha yaşayacak ve görecek güzel günler olduğu bilinciyle, geleceğe olan umudunuzu her dem taze tutun.

Biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, gelişmiş ülkeler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın eğitimi ihmal etmemek; aile, okul ve öğretmen ilişkisini sağlıklı bir zeminde kurmak ve bu üçgenden çıkan ortak enerji ile yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır.’

Bu duygu ve düşüncelerle; 2020/2021 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize,
öğretmenlerimize, veli derneklerimize, velilerimize ve bütün paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa ÇAKIR
T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı