Ana Sayfa Almanya Merkel, sağlık çalışanlarına teşekkür etti

Merkel, sağlık çalışanlarına teşekkür etti

-

- Reklam -

Merkel, federal, eyalet, yerel ve sağlık kurumlarından temsilcilerle yaptığı videolu konferans bağlantısında, Almanya’nın tüm bölgelerindeki sağlık çalışanlarına minnettarlığını iletip teşekkür etti. Koronavirüs salgının kontrol edilmesinde sizlerin payı çok büyük dedi. Merkel federal hükümetin önümüzdeki yıllarda genişleme için dört milyar euro sağlayacağını duyurdu.

Merkel, Alman Sağlık dairelerinin personel açığını kapatmak için 2022 yılına kadar 5 bin sağlık personelinin alınacağını belirtti.

Sağlık alanındaki genişleme Koronavirüsü taşıyan insanlar arasındaki enfeksiyon zincirlerini izleyen sağlık yetkililerinde personel sayısında bir artışa yol açabilir. Merkel, “Salgını bu kadar iyi atlatmış olmamız devlet yapımızla da ilgilidir,” dedi.

Merkel, aynı zamanda, çok sayıda yeni korona enfeksiyonundan aşırı talep olması durumunda yerel sağlık yetkililerini destekleyebilecek mobil müdahale birlikleri kurululacağını belirtti.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Ebruzen Ümit Gümrükçü’nün öğretisinde Almanlar sanatın inceliklerini öğrendiler

Nürnberg Ebru ile tanıştı. Ebruzen Ümit Gümrükçü’nün öğretisinde Almanlar sanatın inceliklerini öğrendiler. Nürnberg Belediyesinin 2000 yılında hayata geçirmiş olduğu...

Bir Göç Hikayesi

Türklerin gururu oldu