Ana Sayfa Almanya Almanya Dışişleri Bakanı Maas, ''NSU'' kurbanı Enver Şimşek bizden biri olarak görülmediği...

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, ”NSU” kurbanı Enver Şimşek bizden biri olarak görülmediği için öldürüldü

-

- Reklam -

Almanya Dışişler Bakanı Heiko Maas, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 20 yıl önce ‘NSU’ terör örğütü tarafından öldürülen Enver Şimşek için taziye mesajı yayınladı.

Maas mesajında, 20 yıl önce Enver Şimşek Neo-Naziler tarafından vuruldu, iki gün sonra öldü. ′′ Dönerci cinayetleri ” Çok fazla Türk öldü ” . Sonunda hikayesini doğru anlatalım: Enver Şimşek aile babası ve çiçek satıcısı idi – bizden biri.

Enver Şimşek 80’lerin ortalarında Türkiye’den Almanya’ya geldi. Azimli ve hırslıydı. Hayali kendi dükkanlarıyla çiçek satıcısı olmaktı! İşten sonra kendine çiçek bağlamayı öğretti, hafta sonu yol kenarındaki buketleri sattı.

Enver Şimşek o kadar yaratıcı ve o kadar başarılıydı ki fabrika işinden ayrılıp kısa sürede birkaç eleman işe alabilirdi. Hesse’de eşi ve yaşadığı iki çocukla birlikte bir şeyler inşa etti.

Çiçekçi toptancısı oldu, birkaç standla. İşler iyi gitti. Enver Şimşek işini severdi ama arkadaşlarla bahçede ızgara yapmayı ve ailecek tatile çıkmayı severdi. Enver şimşek yaşasaydı dede olacaktı, şimdi Bugün anlatmamız gereken hikaye bu. Enverin’in hikayesi – bizden biri.

Almanya Dışişler Bakanı Heiko Maas

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA