Ana Sayfa Almanya ''NSU'' Terör örgütü'nün ilk kurbanı Enver Şimşek anılıyor

”NSU” Terör örgütü’nün ilk kurbanı Enver Şimşek anılıyor

-

- Reklam -

”NSU” Terör örgütü’nün ilk kurbanıydı Enver Şimşek, 20 yıl önce, 9 Eylül 2000’de 12.45-2.15 saatleri arasında, Nürnberg’de arabasında çiçek sattığı sırada kafasına ve sol gözüne aldığı kurşunlarla ciddi şekilde yaranlanmıştı. Enver Şimşek kaldırıldığı hastanede 2 gün süren yaşam mücadelesini kaybedip hayata vede etmişti.

”NSU” Terör örgütü kurbanı Enver Şimşek, 1961 yılında Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinde doğdu, 24 yaşına kadar Isparta’nın Salur köyünde hayatını sürdüren Enver Şimşek, çocukluk aşkı Adile Hanımla 1979 yılında Türkiye’de evlendi, 7 yılın sorunda, Kasım 1985 yılında 24 yaşındayken Almanya’ya göç etti. İki çocuk babası Enver Şimşek 11 Eylül 2000’de hayatını kaybetti.

Eşinin ölüm haberini alan Adile Şimşek, Polisin tavrı karşısında adeta ikinci bir acı yaşamıştı. Yoğun bakımda yatan eşini görebilmek için Polislerle mücadele etmek zorunda kalmıştı. Polisin duyarsız tavrı karşısında acıları katlanan Adile Şimşek Polis tarafından sorguya alınıp baş şüpheli olarak Muamele gördü.

Enver Şimşek cinayetinde, Anayasayı Koruma Dairesi (Alm. Verfassungsschutz) yıllarca Adile Şimşek’i suçlu gördü. Polisin elinde hiç bir kanıt olmamasına rağmen, Enver Şimşek’in Alman bir sevgilisinden iki çocuğu olduğunu öne sürdü. Polis Enver Şimşek cinayetini intikam amaçlı olduğunu ileri sürerek aileyi suçluyordu.

Aileye ait birçok özel eşyaya ve fotoğraf albümlerine delil olarak el kondu. Adile Şimşek’in 1 yıla yakın süre telefonları dinlendi. Adile Şimşek eşinin acısının üzerine, birde polisin tavrı ve kendisine suçlı muamelesi yapılması, ağır depresyona girmesine neden oldu.

Polis ikinci ihtimal olarak, Enver Şimşek’in sık sık Hollanda’ya giderek toptan çiçek almasını uyuşturucu ticareti olarak görüyordu. Ailenin defalarca polise bu cinayetin yabancı düşmanı kişiler tarafından işlendiğini söylemesine rağmen polisin bunu ciddiye almadığı biliniyor.

Enver Şimşek’in öldürüldüğü 2000 yılında 13 ve 14 yaşlarında olan iki çocuğu yaşadıkları zor süreci, oğlu söyle anlatmıştı. Henüz 13 yaşındaydım, uzun yıllar babamın ölümünü gizlemeye çalıştım. Herkes bana soru sormak istiyordu, sorulardan kaçtım. insanlar, Baban ”Bir şey yapmış ki öldürdüler” diyordu. Bu yüzden 11 sene sonra babamın ”NSU” Terör örgütü tarafından öldürüldüğünü ilk söylediklerinde, içimde inanılmaz bir rahatlama hissettim. Sonunda Babamın suçsuz olduğu ortaya çıkmıştı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Uyuma Evet Asimilasyona Hayir!

Nürnberg Uylum Meclisi Başkanı İlhan Postaloğlu, hepimizin arzusu huzurlu yaşamaktır. 9 Ekim tarihinde Nürnberg’de yapılacak Uyum Meclisi seçimlerinde yeniden aday olanUyum Meclisinin şimdiki...

Bir Göç Hikayesi