Ana Sayfa Almanya Bağımsız üç laboratuvar, Aleksey Navalny'nin sinir gazı ile zehirlendiğini açıkladı

Bağımsız üç laboratuvar, Aleksey Navalny’nin sinir gazı ile zehirlendiğini açıkladı

-

- Reklam -

Almanya Federal hükümet, bugün Nevalny davasıyla ilgili bir açıklama yaptı: Üç laboratuvar, zehirlenme nedeni olarak Nowitschok grubundan sinir gazı ile zehirlendiği kanıtı sağladı. ”Rusya’nın olayı aydınlatma çağrısını yeniliyoruz” İfadeleri kullanıldı.

Federal Hükümet’in Navalny davasına ilişkin bildiri yayınladı.

Federal Hükümet, Charité – Universitätsmedizin Berlin’in özel bir Bundeswehr laboratuvarının Alexej Navalny’den alınan numuneleri kullanarak toksikolojik bir test gerçekleştirdiğini duyurdu.

Böylece Novitschok grubunun kimyasal bir sinir savaşı ajanının kesin kanıtı sağlandı. Bu, Kimyasal Silahlar Sözleşmesinin (CWC) ciddi bir ihlalidir. Federal hükümet bu nedenle Navalny davasındaki kanıtların analizine Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nü (OVCW) dahil etti. OPCW’nin bu katılımı, tüm sözleşmeli devletlere OPCW’den teknik destek alma fırsatı veren CWC Madde VIII 38 (e) ‘ye dayanmaktadır.

Bu temelde OPCW, Bay Nawalny’den numuneler aldı ve bunların OPCW referans laboratuarları tarafından incelenmesi için gerekli adımları attı. Federal hükümet ayrıca Fransa ve İsveç ile diğer Avrupalı ​​ortaklardan Bay Nawalny’den alınan yenilenmiş örneklere dayanarak Alman kanıtlarının bağımsız bir incelemesini istedi.

Fransa ve İsveç’teki özel laboratuarlar tarafından yapılan bu incelemenin sonuçları artık mevcuttur ve Alman kanıtlarını doğrulamaktadır. OPCW tarafından devam eden araştırmalardan bağımsız olarak, üç laboratuvar şimdi bağımsız olarak Novitschok grubundan bir sinir gazının Bay Navalny’nin zehirlenmesine neden olduğuna dair kanıtlar sağladı. Rusya’nın neler olduğuna dair açıklama çağrısını yeniliyoruz. Sonraki adımlarda Avrupalı ​​ortaklarımızla yakın temas halindeyiz.

Almanya Federal Hükümet

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA