Ana Sayfa Avrupa Borrell, Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkileri yol ayrımında

Borrell, Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkileri yol ayrımında

-

- Reklam -
- Reklam -

24-25 Eylül tarihlerinde Türkiye ile ilişkilerin ele alınacağı AB liderler zirve öncesinde, bugün yapılan Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de sürdürdüğü sondaj çalışmaları nedeniyle bölgede yükselen tansiyonu Avrupa Birliği’nin nasıl karşılık vereceği tartışıldı. .

Avrupa Birliği Dış ilişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, yaptığı konuşmada Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygulama seçeneği (AB) üyeleri arasında görüş birliği arayışında olduklarını belirtti.

Borrell, ”Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkileri yol ayrımında”. (AB) Üye ülkelerinin Türkiye ile ilgili zor kararlar almasının zamanı geldi. İfadelerini kullandı. Borrell yaptığı konuşmanın devamında, yaptırımlar konusunda (AB) içerisinde henüz görüş birliği olmadığını söyledi.

AB’nin Yunanistan ve Kıbrıs’a tam destek mesajları verdiği oturumda Akdeniz’in AB için önemi ifade edildi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borell, AB-Türkiye ilişkilerinin “tarihi bir dönüm noktasında” olduğunu söyledi. İlişkilerin geleceğini ”Türkiye hükümetinin tutumu belirleyecek” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’ı kışkırtan Fransa’nın Avrupa Parlamenteri Arnaud Danjean Avrupa Birliği’nin bu olayda Arabulucu değil aktör olduğunu belirtti.

Borrell, Avrupa parlamenterlerinin sorduğu soru üzerine, AB’nin bir ülkeye silah ambargosu uygulama yetkisi bulunmadığını söyledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı