Ana Sayfa Avrupa Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ikinci dalganın başlangıcıyla karşı karşıyayız

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ikinci dalganın başlangıcıyla karşı karşıyayız

-

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, koronavirüs vaka sayısındaki artış üzerine Avusturya’da bir çok alanda kısıtlayıcı önlemler aldıklarını ifade etti.

Kurz, aldığı tedbirleri şöyle açıkladı. Avusturya’da son birkaç gün içinde yeni Korona enfeksiyonları ve hastanelerdeki hasta sayısı tekrar keskin bir şekilde yükseldi – 2. dalganın başlangıcıyla karşı karşıyayız.

Enfeksiyon oranlarındaki artış sadece sağlıkta bir sorun değil, aynı zamanda seyahat uyarılarına ve birçok endüstride büyük ekonomik hasarlara yol açıyor. Avusturya zaten baharda disiplin, bireysel sorumluluk ve uyum yoluyla zor zamanları atlatabileceğimizi gösterdik. 2. pandemiyi önlemek önemlidir – ancak 2. dalgadan da kurtulabileceğimize ikna olmak zorundayız.

Mesafenizi koruyorsanız, ağız ve burun korumanıza takıyorsanız, gerekli olmayan sosyal temasları azaltıyor ve hijyen düzenlemelerine uyuyorsanız yardımcı olabilirsiniz.

Kurz, ”Buna ek olarak, üç alanda, önlemleri daha sıkılaştırdık.

21.09.2020 Pazartesi gününden itibaren başvuracağız önlemler şu şekilde:

1) Etkinlikler

Kapalı mekan. 10 kişi- Açık hava maksimum. 100 kişi Cenazelerin yanı sıra dini etkinlikler ve gösteriler hariç mesafeli koltuklarla:- Kapalı mekan. 1.500 kişi (10’den fazla kişi ile resmi izin gereklidir)- Açık hava maksimum. 3.000 kişi (100’den fazla kişi ile resmi izin gereklidir) Kendi özel konutunuzda yasal olarak bağlayıcı kısıtlama yoktur. Yine de gerekli olmayan sosyal temaslar azaltılmalıdır.

2) Gastronomi

Sadece bir koltukta yiyecek ve içecek tüketimine izin verilir.- Bir masada maksimum 10 kişi izin var.- Gece gastronomisi sokağa çıkma yasağı şimdi kapalı etkinlikler için de geçerli. Federal devletler gerekli gördüğü takdirde sokağa çıkma yasağını ileriye taşımaya devam edebilirler.

3) Ağız burun koruma görevi

Pazartesi gününden itibaren Avusturya genelinde ağız ve burun koruması takmak aşağıdaki alanlarda zorunlu olacaktır:- Tüm mağazalarda- Hizmet sektöründe- Sağlık sektöründe- Yetkililerle parti trafiği- Sınıfın dışındaki okullarda- Servis personeli ve misafirler oturmuyorken gastronomide- Marketlerde ve ticaret fuarlarında da açık havada.

Sizden ricam insan dostlarımızı koruyalım aynı zamanda ülkemiz üzerindeki olumsuz etkileri önleyelim!

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA