Ana Sayfa Almanya T.C. Hannover Başkonsolosu, Gül Özge Kaya ''Türk Toplumuna Mesaj Yayınladı''

T.C. Hannover Başkonsolosu, Gül Özge Kaya ”Türk Toplumuna Mesaj Yayınladı”

-

- Reklam -

T.C. Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya’nın Mesajı.

Türk Toplumunun Saygıdeğer Üyeleri, Kıymetli Ziyaretçiler, 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosu olarak görevime başlamış bulunuyorum.

Kariyerimin önceki aşamalarında Berlin Büyükelçiliği‘nde ve Dışişleri Bakanlığı‘nda Almanya dairesindeki görevlerimin ardından bu kez Almanya’da köklü Başkonsolosluklarımızdan biri olan Hannover Başkonsolosluğumuzda sizlere hizmet etmekten onur ve mutluluk duyuyorum. Almanya’da yaşayan Türk toplumu, siyaset, sivil toplum, iş dünyası, kültür, bilim, sanat ve spor gibi pek çok alanda önemli başarılar kaydetmiştir.

Hepimiz için gurur verici bu başarıların ve toplumsal kazanımların daha da ileriye götürülmesi amacıyla, Almanya’daki Türk toplumunu ilgilendiren tüm konularda yanınızda olmak için çaba göstereceğiz. Almanya’daki Türk toplumuyla yakın eşgüdüm ve temas halinde, karşılaşılan sorunların çözümüne destek olmak, birlik ve beraberliğin artarak sürmesi yönünde çalışmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Almanya’nın görev bölgesi bakımından en geniş alanında faaliyet gösteren Başkonsolosluğumuzda, görev sürem boyunca ben ve mesai arkadaşlarım, Aşağı Saksonya, Bremen ve Saksonya Anhalt Eyaletlerinde yaşayan vatandaşlarımıza ve diğer tüm başvuru sahiplerine yönelik hizmetin kalitesini daha da arttırmak için azami gayret göstereceğiz. Bu bölgelerle ülkemiz arasındaki siyasi, ekonomik, ticari, toplumsal, kültürel ve bilimsel bağları sağlamlaştırmak, işbirliği sahalarının geliştirilmesine katkı sağlamak için çaba sarfedeceğiz.

Bu doğrultuda, çalışmalarımızda bizlerle paylaşılabilecek her türlü görüş, yönlendirme ve proje önerileriniz Başkonsolosluğumuzun faaliyet ve çalışmalarına katkı sağlayacaktır. İnternet sayfamızdan, Twitter ve Facebook hesaplarımızdan güncel gelişmeleri takip edebilir, tüm işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi ve acil durumlarda nöbet telefonumuz daima hizmetinizdedir. Başkonsolosluğumuzun kapılarının hepinize her zaman açık olduğunu ve gereksinim duyabileceğiniz desteği sağlamaya çaba göstereceğimizi özellikle vurgulamak istiyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, en iyi dileklerimi sunuyorum.

T.C. Hannover Başkonsolosu, Gül Özge Kaya

Başkonsolosun Özgeçmişi

Başkonsolos Gül Özge Kaya 1978 yılında Ankara’da doğmuştur. 

Ankara Anadolu Lisesi’nde ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenim görmüş, lisansüstü eğitimini Güneydoğu Avrupa İstikrar Paktı bursu kapsamında Yunanistan / Atina Ulusal Kapodistrias Üniversitesi İktisat ve Siyasi Bilimler Fakültesi’nde Güneydoğu Avrupa Çalışmaları alanında tamamlamıştır. 

Dışişleri Bakanlığı’ndaki kariyerine 2005 yılında  İkili Ekonomik İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığı’nda Aday Meslek Memuru olarak başlamış, daha sonra sırasıyla Irak Özel Temsilciliği’nde Üçüncü Kâtip (2007-2008), Pekin Büyükelçiliği’nde Üçüncü / İkinci Kâtip (2008-2012), Dışişleri Bakanlığı Kafkasya ve Orta Asya Genel Müdür Yardımcılığı’nda İkinci Kâtip / Başkâtip (2013-2014), Berlin Büyükelçiliği’nde Başkâtip / Müsteşar (2014-2018), Dışişleri Bakanlığı Kuzey Avrupa Genel Müdür Yardımcılığı’nda (2018-2020) Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. 1 Eylül 2020 tarihinde Hannover Başkonsolosluğu görevini devralmıştır. 

İngilizce, Almanca, Rusça ve Yunanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir. 

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA