Ana Sayfa Bavyera Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter; Yeni korona kurallarını açıkladı

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter; Yeni korona kurallarını açıkladı

-

- Reklam -

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter, bugün yaptığı açıklamada, Münih için sıkı Korona kuralları getirdiğini belirtti. Getirilen kuralların perşembe gününden itibaren geçerli olacak.

Münih Anakent Belediye Başkanı Dieter Reiter, koronavirüs yayılma eğiliminin artması dolayısı ile alınan yeni kısıtlamaları açıkladı.

Son günlerde Münih’te koronavirüsün 100 Binde 50 olan sınırı açması üzerine Belediye Başkanı Reiter’in, önümüzdeki Perşembe günü yürürlüğe geçerek şimdilik bir hafta sürecek tedbirler hakında alınan karar ayrı bir basın bildirisiyle açıklanacak.

Münih’in belirli bölgelerinde maske zorunluluğu

Geçtiğimiz hafta sonu Münih’te büyük insan topluluğun katılımı ile şehir merkez noktalarında maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadan gerçekleşen etkinlikler sonucunun virüs yayılma hızını olumsuz arttırdığı kararına varılarak, kentin merkez bölümleri, trafiğe kapalı caddelerinde, Marienplaty, Karlplaty, Schützenstrasse, Sendlinger-Tor Platz, Viktualienmarkt’ta genel maske takma zorunluluğu getiriliyor.

Kısıtlamalar özel ve topluma ait mekanlarda geçerli olurken, gastronomi işletmeleri ve her türlü ortamda aynı hanede eşler, kardeşler, hayat arkadaşları ve birinci dereceden hısımlar en fazla 5 kişi olmak üzere birarada olabilecek.

Düğün, Doğum günü,cenaze, okul bitirme, dernek yahut siyasi parti toplantıları gibi umuma mahsus olmayan etkinliklerde kapalı mekanlarda 25 ve açık mekanlarda 50 kişinin katılımına , tertipleyen sorumlunun hijyen ve virüs korunma kurallarına uyulduğunu talep edildiğinde kanıtlaması gerekecek.

Belediye Başkanı Dieter Reiter bu konuyla ilgili çağrısında, son günlerde insanların dikkatinin
azalması ve korona salgını tehlikesini hafife almaları nedeniyle alınan yeni kısıtlama tedbirlerine
kendi sağlıklarını da koruma bakımından uymaları çağrısı yaptı.

Haber: Orhan Tinengin

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA