Ana Sayfa Bavyera Regensburg'da yeni korona kısıtlamaları geliyor

Regensburg’da yeni korona kısıtlamaları geliyor

-

Erken uyarı değeri olan son bir haftada 100 bin nüfusa göre 35 yeni vakayı sonunda Regensburg’da aştı. 35 sınırının aşılması sebebiyle kural gereği 5. sınıftan itibaren öğrenciler ders esnasında da maske takmak zorunda kalacak.

Bunun ötesinde, kamuya açık yerlerde ve gastronomide yapılacak kısıtlamalara yönelik Regensburg Sağlık Dairesi’nin (Gesundheitsamt) tavsiye değerlendirmesi belediye tarafından incelendikten sonra karara bağlanıp resmi gazetede ilanı ile yürürlüğe girecek. Regensburg Belediyesi kentte artan vaka sebebiyle kent halkına çağrıda bulunarak mesafe, temizlik ve maske kuralının uyulmasını istedi.

Regensburg ilçe ve beldelerinde vaka sayısı düşük olması sebebiyle korona kısıtlamasından muaf olacak. Son bir haftada 100 bin nüfusa göre yeni vaka sayısı Regensburg’un merkezinde 35,4, ilçe ve belderinde 12,4 oldu. Komşu kentlerde bu rakam Kelheim’da 14,7, Schwandorf’da da 5,4.

Haber: Regensburg Haber

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...