Ana Sayfa Bavyera Münih Emniyet Müdürlüğünde, (İŞİD) darbe yedi ancak mağlup edilmedi başlıklı kitabın tanıtımı...

Münih Emniyet Müdürlüğünde, (İŞİD) darbe yedi ancak mağlup edilmedi başlıklı kitabın tanıtımı yapıldı

-

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrman, Münih Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen basın
toplantısında, terör araştırmacıları Rolf Tophoven ve Dr. Daniel Holz’un yazdıkları ” İslam Devleti (İŞİD) darbe yedi ancak mağlup edilmedi” başlıklı kitabın tanıtımı yapıldı.

Bavyera İçişleri Bakanlığı inisiyatifiyle, Münih Emniyet Müdürlüğünde Bakan Joachim Herrmann, Emniyet Müdürü Hubertus Andrä ”İŞİD” İslam Devleti ile yapılan mücadeleyi anlatan kitabın yazarlarından Rolf Tophoven katılımıyla düzenlenen basın toplantısında bu terör ağının günümüz demokratik dünyasına olan tehdidi ve verdiği zarar anlatıldı.

Irak ve Suriye’de yediği darbelerle ortadan kaldırılmış gibi görünen ‘İŞİD’ terör örgütünün yer altındaki faaliyetini yalnızca tek bir ülkede sınırlı kalmayarak kurduğu ağla yaşamaya devam ettiğini belirten terör araştırmacı yazar, örgütün sosyal medyayı da kullanarak gerilla taktiğiyle, küçük gruplar halinde ve profesyonel koordinasyonla, syber saldırılarla demokratik düzeni yıkmaya çalıştığını söylerken bunun için kültürel, sosyal, inanç (dinsel) faktörleri manipüle ederek genç İslam nüfusun beyinlerini yıkadığını, savaş bölgelerinden dönenlerin eşlerinin çocuklarına cihat fikrini aşıladıklarını belirtti.

Münih Emniyet Müdürlüğündeki toplantıda,’İŞİD’le mücadelede en mühim faktörün bilgi toplamak, doğru analiz etmek ve Uluslararası işbirliği olduğu vurgusu yapılan toplantıda, terör ağıyla yapılan mücadeleye asla gevşeme olmadan kararlılıkla devam edilmesi çağrısı yapıldı.

Haber: Orhan Tinengin Resim: Pixsel-Duncan

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA