Ana Sayfa Almanya Almanya'da Salı günü toplu taşımada uyarı grevi var

Almanya’da Salı günü toplu taşımada uyarı grevi var

-

Verdi sendikası bugün yaptığı açıklamada, 29 Eylül Salı günü Almanya çapında iş durdurma çağrısı yaptı.

Verdi Başkan Yardımcısı Christine Behle, “Taleplerimizle, acil yardım sorunlarının nasıl çözüleceği ve genç yeteneklerin desteklenmesi konusunda öneriler sunduk dedi. Verdi sendikası 87 bin çalışan için çalışma koşullarında iyileşmeler yapılması çağrısında bulunuyor.

Behle, işverenlerin pazarlık yapmaya bile istekli olmaması, bizleri uyarı grevi yapmaya zorunlu kıldı ifadeleri kulladı. Almanya çapında yerel ulaşımda büyük aksamaların yaşanması bekleniyor.

Toplu taşıma da ilgili, toplu sözleşmeler üzerinde müzakereler şu anda tüm 16 federal eyalette devam ediyor. Sendika ve işverenler şu anda kamu sektöründe de pazarlık lar yürütüyor. Verdi, ülke çapındaki federal hükümet ve belediyelerin 2,3 milyon toplu sözleşme çalışanı için yüzde 4,8 daha fazla para talep ediyor, bir yıllık süre içinde en az 150 avro daha talep ediyor.

Geçtiğimiz hafta, ikinci tur müzakerelerde herhangi bir sonuça varılmıştı. Müzakerelerin üçüncü turu 22 ve 23 Ekim’ de yapılacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...