Ana Sayfa Avrupa Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Emek Göçü Kahramanlarının Hikayelerini Gelecek...

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Emek Göçü Kahramanlarının Hikayelerini Gelecek Kuşaklara Taşıyor

-

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Emek Göçü Kahramanlarının Hikayelerini Gelecek Kuşaklara Taşımak için “İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı” ile vatanlarından, ailelerinden, sevdiklerinden ayrılıp gurbet yoluna çıkan vatandaşların hikayelerini kayıt altına almak için çağrı yaptı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), açıklamasında, “İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı” bir döneme tanıklık etmeyi, tarihe bir iz bırakmak isteyen herkesi, gurbet yoluna düşen vatandaşlarımızın değerli hatıralarını kayıt altına almaya davet ediyor. Kabul edilen başvurular arasından jüri değerlendirmesini geçen tüm çalışmalar ödüllendirilecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), “İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı” ile 1961-1975 yılları arasında vatanlarından, ailelerinden, sevdiklerinden ayrılıp gurbet yoluna çıkan vatandaşların hikayelerini kayıt altına almaya davet ediyor. Bu çağrı ile hem Türkiye hem de yaşadıkları ülkeler için bir değişimin öncüleri olan birinci neslin tanıklıkları, hikayeleri gelecek kuşaklara aktarılacak.

Türk Diasporası Kendi Tarihini Yazıyor!

İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı zor şartlar altında hayat mücadelesi verirken birlikte var olmanın, dayanışmanın ve göç edilen yerlerde kalıcılığın ilk adımlarını atan birinci neslin birbirinden değerli hatıralarını, hikayelerini, onların sesinden duyurmak isteyen herkese, kameralarının başına geçme şansı sunuyor.

Yaş ya da ülke sınırlaması olmayan çağrıya başvurular sozlutarih@ytb.gov.tr adresinden alınacak.

YTB tarafından yapılan çağrıda, 1961-1975 yılları arasında ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, Kanada ya da Norveç’e göç etmiş birinci nesil bir göçmenin hikayesinin kayıt altına alınması isteniyor. Jüri değerlendirmelerinin ardından seçilen tüm çalışmalara 4 bin TL para ödülü verilecek.

İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Şartname için tıklayınız.
Çekim Kılavuzu için tıklayınız.
Örnek röportajlar için tıklayınız.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA