Ana Sayfa Almanya Almanya’da bugün toplu taşımada uyarı grevi var

Almanya’da bugün toplu taşımada uyarı grevi var

-

Verdi sendikası geçen hafta yaptığı açıklamada, 29 Eylül Salı günü Almanya çapında iş durdurma çağrısı yapmıştı.

Almanya’da kamuda toplu taşıma şirketinde çalışanlar, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle bugün ülke çapında uyarı grevine gidecek. 03:30-18:00 saatleri arasında, otobüs ve tramvaylarda kısıtlamalar olacak. Gün boyu metro çalışmayacak.

Uyarı grevinin 18:00’de tamamlanmasından sonra metro, tramvay ve otobüslerin zamanında çalışmaya başlaması birkaç saat sürebilir.

Verdi Başkan Yardımcısı Christine Behle, “Taleplerimizle, acil yardım sorunlarının nasıl çözüleceği ve genç yeteneklerin desteklenmesi konusunda öneriler sunduk dedi. Verdi sendikası 87 bin çalışan için çalışma koşullarında iyileşmeler yapılması çağrısında bulunuyor.

Behle, işverenlerin pazarlık yapmaya bile istekli olmaması, bizleri uyarı grevi yapmaya zorunlu kıldı ifadeleri kulladı. Almanya çapında yerel ulaşımda büyük aksamaların yaşanması bekleniyor.

Toplu taşıma da ilgili, toplu sözleşmeler üzerinde müzakereler şu anda tüm 16 federal eyalette devam ediyor. Sendika ve işverenler şu anda kamu sektöründe de pazarlık lar yürütüyor. Verdi, ülke çapındaki federal hükümet ve belediyelerin 2,3 milyon toplu sözleşme çalışanı için yüzde 4,8 daha fazla para talep ediyor, bir yıllık süre içinde en az 150 avro daha talep ediyor.

Geçtiğimiz hafta, ikinci tur müzakerelerde herhangi bir sonuça varılamamıştı. Müzakerelerin üçüncü turu 22 ve 23 Ekim’ de yapılacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Depremzedeler Dualarla Anıldı

Nürnberg Konsolosluk binasındaki tören de,Türk Sivil kuruluş Başkan ve Üyelerihazır bulundu TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi vedepremzedeleri...