Ana Sayfa Almanya Başbakan Merkel; Yeni korona tedbirlerini açıkladı

Başbakan Merkel; Yeni korona tedbirlerini açıkladı

-

Bugün Şansölye Merkel’in Eyalet Başbakanlarıyla Korona tedbirleriyle ilgili toplantı sonrası gerçekleştirilen basın konferansında, virüsle mücadele Federal ve Eyaletler bazındaki önlemler açıklandı.

Bu akşam Berlin’de Başbakan Angela Merkel (CDU) ile Eyalet Başbakanları, korona bulaşma sayılarının tatil sonrası artması üzerine virüsle mücadelede mevsim olarak sonbaharın da gelmiş olduğu göz önünde bulundurularak, müşterek hareket etmek konusunda anlaştılar.

Toplantı sonrası basının önüne çıkan Federal Başbakan Merkel, Bavyera Başbakanı Markus Söder ile Hamburg 1. Belediye Başkanı Peter Tschentscher, Covid19’a karşı koruyucu aşı bulunana kadar pandeminin yayılmasına engel olmak için 1,5 metre sosyal mesafe, maske kullanımı ve kapalı mekanlarda havalandırmanın yapılması, virüsün başkalarına bulaşmasını engellenmesi gereği tekrarlanırken, genel olarak Eyaletlerde bölgesel olarak son 7 günde 100 Binde 35 kişinin yeni enfekte olması durumunda özel toplantılarda 25 katılımcının, sınırın 100 binde 50’yi aşması durumunda özel kutlama ve toplantılarda 10 katılımcı olması tavsiye ediliyor.

Merkel, Haziranda 300 olan günlük enfekte sayısının şu anda 2000 geçmesinde yola çıkılarak yıl sonuna kadar bu sayının 19.200 olacağının hesap edilmesinin ve önümüzde kış aylarının düşünülmesinin de gerektiğinin altını çizerken, Almanya’nın hudutlarını kapatmayacağını belirtti.

Haber: Orhan Tinengin

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali


- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA