Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da otoyol ve merkez istasyonlarında 669 bin korona test yapıldı

Bavyera’da otoyol ve merkez istasyonlarında 669 bin korona test yapıldı

-

Bavyera Sağlık Bakanı Huml: Tatilden geri dönenler için otoyol ve tren istasyonlarındaki ”Korona test merkezleri planlandığı gibi 30.09.2020 tarihinde sona erecek.” Dedi.

Bavyera Sağlık Bakanı Huml açıklamasında, seyahat dönüşleri için test merkezlerimiz, Korona ile mücadelede önemli bir unsur olduğunu kanıtladı. Yaklaşık 7.700 kişi Korona enfeksiyonu öğrendi ve diğer insanları bulaşıcı hastalıklardan daha iyi koruyabildi. Seyahat dönüşü test istasyonumuzda toplamda 669.000 civarında test yaptık. Yaz tatilinin bitmesinden sonra beklendiği gibi geri dönüş yapanların yeni enfeksiyon bulaştırması sürekli azaldı.

Huml, öte yandan, yeni enfeksiyonlar artık çoğunlukla bölgesel olarak yükseliyor. ”Buna göre test ve laboratuvar kaynaklarımızı yeniden düzenliyoruz ve seyahat dönüşü için test merkezlerimizi planlanan zamandan daha fazla uzatmıyoruz.” Otoyol ve merkez istasyonlarında test merkezleri için bugün son gün.

Sadece Münih, Nuremberg ve Memmingen’deki üç Bavyera havalimanında, 15 Ekim tarihine kadar sürecek.

Bavyera otoyolları, Münih ve Nürnberg ana tren istasyonlarında geri dönenler için özel test merkezleri planlandığı gibi bu Çarşamba günü sona erecek.

Bu durum Münih’teki otobüs terminallerindeki test merkezleri için de geçerli olacak.Öte yandan, Münih, Nürnberg ve Memmingen’deki üç Bavyera havalimanındaki test istasyonlarının çalışması planlandığı gibi 15 Ekim’e kadar devam edecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA