Ana Sayfa Bavyera Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter, AB vatandaşı olmayanların yerel seçimlerde oy kullanması...

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter, AB vatandaşı olmayanların yerel seçimlerde oy kullanması için mücadele edeceğim

-

- Reklam -
- Reklam -

Münih belediye başkanı Dieter Reiter (SPD), AB vatandaşı olmayan vatandaşların yerel seçimlerde oy kullanmasına izin verilmesi için çalışmak istiyor.

“Münih eyalet başkenti, insanların yaklaşık yüzde 44 göçmen kökenli. Göçmenlerin yerel siyasi kararlara dahil olmadan, mevcut temsili kurumlar nüfustaki gerçek koşulları daha az gösteriyor.

Almanya’da yerel seçimlerde sadece AB vatandaşları oy kullanma hakkına sahiptir.

Konuyla ilgili SPD meclis grubu entegrasyon politikası sözcüsü Arif Taşdelen’in yaptığı açıklama ise şu şekilde. AB vatandaşı olmayan vatandaşlar için şehirlerde ve belediyelerde oy kullanma hakları çoktan gecikti! Münih belediye başkanı Dieter Reiter’in Bavyera Belediye Meclisi’nde belediyenin üçüncü ülke vatandaşlarına oy verme hakkı için kampanya yapacağı yönündeki duyurusunu memnuniyetle karşıladı.

Arif Taşdelen, “AB dışı vatandaşlar için yerel seçimlerde oy kullanma hakkı yıllardır sosyal demokrat bir talep olmuştur. Belediye Başkanı Reiter’in ”Bu demokratik hakkın, yeni bir dinamik vermesine sevindim.” Dedi.

Arif Taşdelen, bu talebi Bavyera Eyalet Meclisinde bir kez daha teyit edeceğiz.

Arif Taşdelen, Sözlerine şöyle devam etti: “AB üyesi olmayan vatandaşlara siyasi katılım olasılığı çoktan gecikti. Sonunda burada kalıcı olarak yaşayan herkese ses vermeliyiz! Engellemecilik zamanı sona ermeli, aksi takdirde bütünleşme sadece bir kelime meselesi olmaya devam edecektir.”

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı