Ana Sayfa Bavyera Münih şehir merkezinde uygulanan maske takma zorunluluğu cuma gününden itibaren kaldırıldı

Münih şehir merkezinde uygulanan maske takma zorunluluğu cuma gününden itibaren kaldırıldı

-

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter başkanlığındaki şehir konseyi bugün yaptıkları açıklamada, Münih kenti 100 binde 50 değerlerinin altına indiği için şehir merkezinde uygulanan maske takma zorunluluğunun kaldırıldığı ifade edildi.

2 Ekim Cuma gününden itibaren Münih şehir merkezinde uygulanan maske takma zorunluluğu 7 gün süreyle yaya bölgesi ve Viktualienmarkt için maske yükümlülüğü kaldırıldı. Özel partilere getirilen kısıtlamalar devam ediyor.

Münih’te Koronavirüs vaka sayısının artmasının kaynağı olan özel kutlamalar ve partiler için katılımcı sayısında kısıtlamalar devam edecek. Şehrin yoğun noktalarında hafta sonu gece alkol yasağı yürürlükte olacak. 1,5 metre mesafe gereksinimi ve bazı ortak alanlarda zorunlu maske gereksinimi değişmeden kalacak. Kapalı odalarda yeterli havalandırma sağlanacak.

Toplantılar için maksimum grup büyüklüğü 10 kişi, gastronomide veya açık havada da geçerli olacak. .Öte yandan, özel kutlamalarda (doğum günü, düğün vb.) katılımcı sayısının sınırlandırılması, kapalı 25 ve açık havada 50 kişi olarak belirlendi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA