Ana Sayfa Avrupa AB liderler zirvesinde Türkiye’ye yine yaptırım tehdidi

AB liderler zirvesinde Türkiye’ye yine yaptırım tehdidi

-

- Reklam -

Avrupa Birliği (AB) Türkiye’yi Doğu Akdeniz’deki arama faaliyetlerinden vazgeçmemesi durumunda yaptırım uygulamakla tehdit etti.

Brüksel’de toplanan AB liderler zirvesinin gündeminde, Türkiye, Doğu Akdeniz, Belarus ve Çin’e yaptırım uygulanması konuları ele alındı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, liderler zirvesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, 27 (AB) üye ülkesinin artık Türkiye’ye karşı herhangi bir yaptırım uygulamamaya karar verdiğini, farklılıkları çözmek için yeniden diyalog kurmayı istedikleri açıkladı.

Michel Türkiye ile diyaloğa şans vermek istiyoruz. Diğer taraftan da ilkelerimiz ve değerlerimizle ilgili kararlı tutumumuzu da göstermek istiyoruz. Bu nedenle ”Yunanistan ve Kıbrıs’a destek vermeye devam ediyoruz.” Dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursulavon der Line, konuşmasında “Türkiye ile olumlu ve yapıcı ilişkiler kurup işbirliği yapmak istiyoruz.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki arama faaliyetlerinden vazgeçme durumunda işe yarayacağını söyleyen der Line, Türkiye’nin tek taraflı girişimlerde kaçınmasını bekliyoruz. Türkiye’nin bu tür eylemlere devam etmesi durumunda ise, AB’nin mevcut tüm araç ve seçenekleri kullanarak yaptırım uygulayacağı tehdidinde bulundu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA