Ana Sayfa Almanya Alman meclisinde bugünden itibaren genel maske zorunluluğu

Alman meclisinde bugünden itibaren genel maske zorunluluğu

-

- Reklam -

Alman Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schäuble, Bundestag binalarında ağız-burun kılıfı ve maske takmak için zorunluluk getirdiğini açıkladı.

Alman Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schäuble, yapılacakları ve kuralları açıkladı. Sars-CoV2 salgınının gelişimi çok ciddiye alınmaya devam etmelidir, çünkü Parlamento’da genel bir zorunlu maske takma zorunluluğu getirmeye karar verdi. Robert Koch Enstitüsü’ne göre, ağız-burun kılıfı ve maske takmak “diğer insanları örneğin konuşurken, öksürürken veya hapşırırken atılabilir ince damlacıklardan ve parçacıklardan korumaya” yardımcı oluyor. Salgının başlangıcından bu yana, Bundestag parlamentonun işleyişini sağlamak ve Bundestag’ta yaşayan kişilerin sağlığını korumak için çeşitli tedbirler aldı. Ancak, ağız-burun koruması nın takılması konusunda acil tavsiye her yerde gözlenmemiştir. Ağız-burun kılıfı takmak gerekir, aksi takdirde enfeksiyon riski artar.

Maske yükümlülüğünün gerekliliği ve yeterliliği sürekli gözden geçirilmeye tabidir, bu nedenle mahkeme emri başlangıçta 17 Ocak 2021 ile sınırlıdır ve bu na göre gözden geçirilecektir.

Düzenlemenin içeriği:

Maske gereksinimi genel kurul salonu, toplantı salonları ve toplantı odaları dahil olmak üzere tüm odalar ile binaların tüm trafik alanları ve asansörleri için geçerlidir. Siyasi gruplara, kendilerine bırakılan alan ve alanlar için kendi sorumluluklarını kullanmaları için uygun düzenlemeleri kabul etmeleri önemle tavsiye edilir.

Oda ve toplantı odaları da dahil olmak üzere toplantı odalarında, diğer kişilerden en az 1,50 metre uzakta ise ağız-burun kaplaması meydana yerleştirilebilir. Odadaki hoparlörlerin ağız-burun kapağını kürsüye ve odadaki mikrofonlara yerleştirmesine izin verilir. Görevdeki başkanlar toplantı nın yönetim kuruluna ağız-burun örtüsünü yerleştirebilirler.

Ofislerde ve işyerinde, odanın tek başına kullanılabilmeleri veya diğer kişilere en az 1,50 metre mesafenin gözlenmeleri veya başka yerlere uygun bir ayrım olması koşuluyla ağız-burun kapağı konulabilir.

Makul olmadıklarını veya ağız-burun kılıfı takmadıklarını kanıtlayabilen kişiler, bunun yerine kendilerini sözde yüz kalkanı ile sınırlandırabilirler. Bir sertifikanın kurulması için bir sağlık sertifikası sunulmalıdır.

İdare Mahkemesi Yönetmeliği’nin 80(2) (4) numaralı fıkrası uyarınca, bu ihtiyati tedbir kararının derhal uygulanmasına karar verilir, yani iptal davasının herhangi bir gerilim etkisi yoktur.

Bundestag Başkanı’nın emrinin ihlali, diğer şeylerin yanı sıra, İdari İcra Yasası uyarınca 25.000 €’ya kadar para cezası ile, İdari Suçlar Kanunu ve siparişin listelenebildiği diğer tedbirler uyarınca 5.000 Euro’ya kadar para cezası ile cezalandırılabilir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA