Ana Sayfa Almanya Alman Askeri istihbarat Servisine ilk kez kadın başkan oldu

Alman Askeri istihbarat Servisine ilk kez kadın başkan oldu

-

Almanya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Askeri İstihbarat Servisine (MAD) ordunun askeri savcılarından Martina Rosenberg’ın atandığı açıklandı. Martina Rosenberg ilk kadın Askeri İstihbarat Servisi başkanı oldu.

Savunma Bakanlığı ayrıca, MAD’nin Bundeswehr’deki ”Silahlı Kuvvetler” aşırı sağcılıkla mücadele de önemli bir rol oynadığı belirtti. Bakanlık ayrıca, aşırılık yanlısı eğilimlerin erken bir aşamada tespit edilmesi, hareket eden kişilerin ve olası ağ yapılarının “tam olarak tanımlanması ve ortaya çıkarılması” gerekiyordu. Bu amaçla MAD sürekli olarak modernize edilmiş ve daha da gelişmiştir. ”Diğer yetkililerle işbirliği de güçlendirilecektir.” Denildi.

Kramp-Karrenbauer, Bundeswehr’de aşırı sağcı bir geçmişe sahip bir dizi olay veya anayasal sadakat eksikliğinin belirtileri sonrasında, aşırılık yanlılarına karşı sıfır tolerans çizgisi ilan etmişti.

Savunma Bakanı Annegret Kramp- Karrenbauer, İki hafta önce, eski MAD başkanı Christof Gramm’i görevden aldı ve Ekim ayından itibaren geçerli olmak üzere emekliye sevk etmişti.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA