Ana Sayfa Almanya Alman Federal Hükümeti, devlet memurlarına 40.728 adet bilgisayar satın aldı

Alman Federal Hükümeti, devlet memurlarına 40.728 adet bilgisayar satın aldı

-

Alman Federal Hükümeti, devlet memurlarının evden çalışabilmeleri için 93,5 milyon euro değerinde 40.728 adet bilgisayar satın aldı.

Almanya Federal Hükümet, Mart-Eylül 2020 döneminde, devlet memurlarına 40.728 dizüstü bilgisayar, tablet ve masaüstü bilgisayar aldı. Bu kadar yüksek alımların arka planında korona pandemisi yatıyor. Hükümet, yetkililerin ve bakanlıkların çalışanlarının işlerini evden de yapabilmeleri için 93,5 milyon euro değerinde bilgisayarların aldığı açıklandı.

FDP grubundaki tüketici politikası sözcüsü Katharina Willkomm, hükümetin cihazları kriz sırasında ev ofisinde çalışabilmeleri için “hızlı bir dönemde” satın almış olmasının iyi bir şey olduğunu söyledi. Willkomm, bununla aynı zamanda hükümeti okullardaki dijital altyapının genişlemesini yavaşlattığı için de eleştirdi.

Mobil Çalışma Yasası’nın bir taslağına göre, tam zamanlı çalışanlar yasal olarak yılda 24 gün evden çalışma hakkına sahip olacak. Bu nedenle işverenler, bunu reddedebilmeleri için açıklayıcı nedenler ortaya koymak zorunda kalacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA