Ana Sayfa Bavyera Bavyera Yahudi kurumlarının korunması için ek altı milyon avro onaylandı

Bavyera Yahudi kurumlarının korunması için ek altı milyon avro onaylandı

-

Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, Yahudi kurumlarının korunmasını güçlendiriyoruz.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann Yahudi kurumlarının korunmasını hızlandırdı: İlave güvenlik önlemleri için yaklaşık altı milyon avroya onaylandı.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera’daki yaklaşık 200 Yahudi kurumunun korunmasını güçlendiriyor. Herrmann, “Halle’deki sinagoga yapılan korkunç saldırıdan sonra uygulanan koruma konseptimiz yürürlüğe girsin.” dedi. “Amacımız Yahudi nüfusunu mümkün olan en iyi şekilde korumak.” Yahudi kurumlarının yapısal ve teknik korumalarının iyileştirilmesi bunda önemli bir rol oynamaktadır.

Herrmann, “Geçen yıl ki sonbahardan bu yana bunun için toplam sekiz milyon avromuz var.” dedi. “Bu arada, Yahudi kurumlarında somut ek koruma tedbirleri için yaklaşık altı milyon avroyu onaylayabildik.” Herrmann’a göre, daha fazla yatırım için çalışmalar hala devam ediyor. “En iyi koruma için, Bavyera Polisi uzmanlarımız Yahudi kurumlarına teknik önleme ve güvenlik önlemleri konusunda tavsiyelerde bulunmalıdır.”

İçişleri Bakanı’nın da açıklamasına göre, Bavyera Polisi İsrail dini cemaatleri, sinagoglar, okullar, anaokulları, kültür merkezleri, müzeler, huzurevleri, mezarlıklar ve geçici konutlar gibi Yahudi kurumlarında da polis koruma tedbirleri yürütüyor.

2015’in başlarında, Bavyera Eyalet Hükümeti Yahudi kurumlarında inşaat ve teknik güvenlik önlemleri için toplam 13 milyon euro sağladı. Mevcut 8 milyon EURO ile birlikte, bu 21.000.000 EUR beş yıl içinde.

Kaynak: Bavyera İçişleri Bakanlığı

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi