Ana Sayfa Almanya Merkel: Endişe verici bir durumla karşı karşıyayız

Merkel: Endişe verici bir durumla karşı karşıyayız

-

- Reklam -
- Reklam -

Başbakan Angela Merkel, bugün 11 büyük kentin belediye başkanları ile SARS-Cov2 enfeksiyon sürecini kontrol altında tutmak için ortak bir strateji üzerinde anlaştılar.

Merkel konuşmasında, ”Endişe verici bir durumla karşı karşıyayız,” son haftalarda, Almanya’nın büyük bölümlerinde, özellikle bazı büyük şehirlerde ve metropol bölgelerde enfeksiyon sayısı arttı. ”Buna karşı koymak için, kış mevsimin başlamasına ve bununla bağlantılı birçok faaliyetin kapalı alana taşınmasına rağmen, temasların sayısı yeniden azaltılmalıdır.” Dedi.

Başbakan Angela Merkel, bugün 11 büyük kentin belediye başkanlarıyla bir video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi.

  • tüm nüfus için genel mesafe ve hijyen kuralları,
  • çeşitli endüstriler ve kurumlar için özel hijyen konseptleri,
  • enfeksiyon zincirlerini tamamen kırmak için temasların tutarlı takibi,
  • Temas takibinin öngörülebilir olduğu durumlarda ek bölgesel kısıtlama önlemleri

Bir haftada 100.000 nüfus başına 50 yeni enfeksiyon insidansından, temas takibi giderek zorlaşıyor. Bu nedenle, federal hükümet ve eyaletler, yeni enfeksiyonların artmaması için ek kısıtlayıcı önlemler alınması onusunda anlaştılar.

Bir haftada 100.000 kişi başına 35 yeni enfeksiyon vakasına ulaşılırsa, Robert Koch Enstitüsü, ilgili şehrin talebi üzerine etkilenen şehirdeki kriz ekiplerine uzmanlar gönderecek.

Bir haftada 100.000 kişi başına 35 yeni enfeksiyon vakasına ulaşıldığında, Bundeswehr, ”Silahlı kuvvetler” gerekli danışmanlık hizmetleri vermek ve koordine etmek için ilgili şehrin talebi üzerine etkilenen şehirdeki kriz ekiplerine uzmanlar gönderecek.

Bir haftada 100.000 kişi başına 50 yeni enfeksiyon vakasından, hemen sonra özel kısıtlamalara gidilecek. Bunlar arasında, özellikle burun maskesi takma zorunluluğunun genişletilmesi, kamusal alanlarda temas kısıtlamalarının getirilmesi ve gerekirse restoranlar ve barlar için sokağa çıkma yasağı ve / veya alkol kısıtlamalarının yanı sıra etkinlikler ve özellikle kutlamalar için katılımcı sayısında ve ayrıca özel ortamlarda daha fazla kısıtlama yapılacak.

Savunmasız grupların korunması özel bir zorluk teşkil etmektedir. Bu nedenle, yerel koşullara bağlı olarak, büyük şehirler hastaneler, huzurevleri ve yaşlılar ve engelliler için özel koruyucu önlemler alınacak. İlgili düzenlemelerin, etkilenenlerin tam bir sosyal izolasyonuna yol açmaması için daima dikkate alınacak. Enfeksiyon sayısı artarsa, bu önlemler buna göre uyarlanacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı