Ana Sayfa Almanya Merkel: Dünyada açlığı ancak birlikte çalışırsak kontrol altına alacağız

Merkel: Dünyada açlığı ancak birlikte çalışırsak kontrol altına alacağız

-

Almanya Başbakanı Merkel, “Dünyada açlığı ancak birlikte çalışırsak kontrol altına alacağız.”

Şansölye Merkel, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Günü (16 Ekim) vesilesiyle ve Nobel Barış Ödülü’nün Dünya Gıda Programı’na açıklanmasına cevaben dünyaya, açlıkla mücadelede dünyanın ortak sorumluluğunu hatırlattı.

Merkel, Nobel Barış Ödülü’nün bu yıl Dünya Gıda Programı’na gitmesinden çok memnun oldu. Şansölye haftalık video söyleşisinde şu ifadelere yer verdi: “Dünya çapında, genellikle en zor koşullar altında ve büyük kişisel zorluklar altında açlıkla mücadele etmeye kararlı olan program personelini yürekten kutluyorum. Ödül, onların harika çalışmalarını takdir ediyor. Ödül töreni aynı zamanda uluslararası sorumluluk ve uluslararası dayanışmaya olan bağlılığın da tanınmasıdır. “

Ayrıca, küresel gıda güvenliğini desteklemek için 22 milyar dolar vaat eden G7 ülkelerinin varılan anlaşmaları ve G20 tarafından kararlaştırılan tarım reformlarını hatırlıyor. Yine de durum hala gergin. Merkel, “Küresel toplumun 2030 yılına kadar dünya açlığını ortadan kaldırma hedefini ilan etmesine ve Dünya Gıda Programı’nın büyük çabalarına rağmen, şu anda 820 milyondan fazla insanın açlık çekiyor olması” diyor.

Merkel, iklim değişikliğinin sonuçları açısından dünya gıda sisteminin daha sürdürülebilir hale gelmesi gerektiğini söyledi. “Bu ancak uluslararası önlemler ve küresel dayanışma ile sağlanabilir.” Almanya, gıda güvenliğine ve muhtaç bölgelerde kırsal kalkınmaya yılda yaklaşık bir buçuk milyar Euro yatırım yapıyor. Bu, Almanya’yı dünyadaki en büyük üçüncü bağışçı yapıyor. Amaç, insanların kendilerine yardım etmesine yardımcı olmaktır.

Almanya, verimli bir tarıma ve profesyonel bir gıda endüstrisine sahip olduğu için kendisini şanslı görebilir. Merkel, “Böyle kalmasını istiyoruz. Özellikle tarımda yenilikçi araştırmalar ve artan dijitalleşme ile bunun rotasını belirliyoruz” dedi. Federal hükümet gelecek yıldan itibaren sürdürülebilirlik, araştırma ve yenilik alanlarına neredeyse bir milyar euro yatırım yapacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA