Ana Sayfa Bavyera Bavyera'nın başkenti Münih bir kez daha koronavirüs üst sınırını aştı

Bavyera’nın başkenti Münih bir kez daha koronavirüs üst sınırını aştı

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera’nın başkenti Münih bir kez daha koronavirüs üst sınırını aştı.

Bavyera’nın başkenti Münih, yedi günde 100.000 kişi başına 50 yeni enfeksiyon üst sınırını bir kez daha aştı. Bavyera’da sınırı aşan beş bölge bulunuyor. Regen, Fürstenfeldbruck, Memmingen,Rosenheim ve Münih.

Münih’te 100.000 nüfus başına koronavirüs bulaşan kişi sayısı yeniden yükseldi. Robert Koch Enstitüsüneün açıkladığı verilere göre, 7 günlük insidans değeri 50.6 oldu.

Bavyera Eyalet Sağlık ve Gıda Güvenliği Dairesi (LGL) Cuma günü açıkladığı verilere göre, Münih’te 158 yeni korona vakası bildirildi. Eyalet başkentinde şimdiye kadar toplam 12.431 enfeksiyon doğrulandı. Bu rakam, halihazırda iyileşmiş 10.938 kişiyi ve 229 ölümü de içermektedir. Münih’te şu anda 1.264 kişiye Koronavirüsü bulaşmış durumda.

Münih için üreme sayısı 1.56’dır (9 Ekim itibariyle) – bu, istatistiksel olarak, 100 enfekte insanın 156 yeni insanı enfekte ettiği anlamına gelir. Çoğaltma sayısı 1’in üzerinde ne kadar yüksek olursa, koronavirüs o kadar hızlı yayılır. 1’in altına ne kadar düşerse, o kadar az yeni enfeksiyon beklenir.

Münih’te daha katı korona kuralları

Münih, Eylül ortasında korona alarm değerini çoktan aşmış ve ardından daha katı korona kuralları uygulamıştı. Özel ve kamusal alanlarda ve restoranlarda toplantılara yalnızca en fazla on kişilik gruplar halinde izin veriliyor. Düğünler veya doğum günleri gibi kapalı odalardaki etkinlikler için 25 katılımcı üst sınırı var. Kısıtlamalar kapsamında alkol tüketimi de kısıtlandı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...