Ana Sayfa Almanya Maas, Avrupa Birliği Rusya'ya yaptırım kararı aldı

Maas, Avrupa Birliği Rusya’ya yaptırım kararı aldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Rus muhalif Alexej Navalni’nin sinir gazı ile zehirlenmesi Avrupa’da özellikle Almanya’da öfke yaratmıştı. Avrupa Birliğ Rusya’ya sorumlular hakkında AB’ye giriş yasağı ve AB’deki banka hesaplarının dondurulması gibi maddeler ile yaptırımları başlatıyor.

AB dışişleri temsilcisi Josep Borrell’in yaptığı açıklamada, AB dışişleri bakanlarının Rusya’ya yaptırım tasarısını onayladığını bildirdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise Nawalni davasında, uluslararası hukukun ihlalinden sorumlu olduğunu düşündüğümüz kişilere (Rusya) yaptırımlar başlattık. ”AB’nin bu kadar ciddi bir suçta birlik beraberlik göstermesi önemli – bugün yaptığımız şey buydu.” Dedi.

Maas ve Fransız meslektaşı Jean-Yves Le Drian tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Rusya şu ana kadar zalimce cinayet teşebbüsüne ilişkin güvenilir bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, Navalni’nin zehirlenmesine yönelik olarak Rusya’nın müdahalesi ve sorumluluğu dışında makul bir açıklama olmadığı” kanaatindeyiz. Denildi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı