Ana Sayfa Bavyera Nürnberg’te bir millet, iki devlet dayanışması

Nürnberg’te bir millet, iki devlet dayanışması

-

- Reklam -

Nürnberg’te bir millet, iki devlet dayanışması. Azerbaycan’a destek çığ gibi.

Almanya’da yaşayan Türk ve Azeriler, Azerbaycan’a destek mitingi düzenledi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşe Azerilerin yanı sıra Türkler de katıldı.

Almanya’nın Nürnberg kentinde Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırıları ve Dağlık Karabağ’ı işgal etmesi protesto edildi. İsak Develi, Magsad Oğuz, Fikret Hüseyin, Mehemmed Gyayi, Anar Aliyev, Ferhat Güneyli ve Hekayet Mirzeyev organizesinde Nürnberg’in Kornmarkt meydanında bir araya gelen yaklaşık bin kişi, ellerinde Azerbaycan ve Türk bayraklarıyla Azerbaycan lehine sloganlar attı.

Nürnberg

KARABAĞ BİZİMDİR.

Yapılan konuşmalarda 27 Eylül’de Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesin Ermeniler tarafından defalarca kırıldığına ve Ermenistan’ın Azerbaycan’daki sivil yerleşim yerlerine saldırdığına dikkat çekilerek, Azerbaycan, sivil yerleşim yerlerini ve sivilleri korumak ve Ermenistan’ın işgal ettiği bölgeleri kurtarmak için Ermenilerin insanlık dışı saldırılarına karşı bir saldırı ile karşılık vermelidir.

İki hafta içinde işgal edilen 27 yerleşim yeri, köy ve ilçeler geri alındı. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başka hiçbir ülkenin topraklarında gözü yoktur. Ermenistan işgalci bir devlettir. İşgal sona ermeli ve bitecek. Doğru yoldayız ve adalet arıyoruz. Karabağ bizimdir ve Karabağ Azerbaycan’a aittir“. denildi.

Haber: Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA