Ana Sayfa Almanya Almanya'da yeni korona önlemleri alındı

Almanya’da yeni korona önlemleri alındı

-

- Reklam -

Almanya Başbakanı Merkel ve 16 Eyaletin Başbakanları Berlin’de toplantı gerçekleştirdi. Federal ve eyalet hükümetleri ülke genelinde korona kurallarının tek tip uygulanması konusunda ortak karar aldı.

Merkel, Almanya’nın yaklaşık 250 milyar avro borçlanması gerektiğini belirtti. Merkel, ”ikinci bir dalgayı sağlık sisteminin haricinde ekonomik olarak da kaldıramayız.” dedi.

Bir haftada 100 bin kişi başına 50 değerlerini aşan şehirler ve kasabalar için tüm ülkede aynı kararlar uygulanacak. ”Alınan kararlar tüm eyaletlerde geçerli olacak.”

Yedi gün içinde 100 bin kişi başına 50 enfeksiyon değerleri aşıldığında şehir ve bölgelerde 23:00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilecek.


Yedi gün içinde 100 bin kişi başına 50 enfeksiyon değerlerini aşması durumunda, özel kutlamalar genellikle en fazla on katılımcı ve iki hane ile sınırlı olacak. Enfeksiyon değeri on gün boyunca 50 değerlerinin üzerinde kaldığı taktirde, iki evden en fazla beş kişinin özel kutlamalar için bir araya gelmesine izin veriliyor.

Şehrin yoğun ve kalabalık noktalarındaki kamusal alanlarda en fazla on kişinin buluşmasına izin verilecek. Bu uygulanan tedbirler artışı durdurmazsa, yalnızca beş kişinin veya iki hane halkının kamusal alanda buluşmasına izin verilecek.

Yedi gün içinde 100 bin kişi başına 50 enfeksiyon değerlerini aştığı durumlarda, riskli bölgelerde maske takma zorunluluğu genişletilecek. Mesafe, hijyen ve maske kuralları uygulanmadığından, özellikle barlar ve kulüpler de çok fazla alkol içildiği için enfeksiyon açısından riskli kabul ediliyor. Restoranlar, barlar ve publar saat 23’de kapanacak ve içki yasağı da yürürlüğe girecek.

Yurtdışı riskli bölgelerden, Almanya’ya gelenler 10 gün karantinaya girecek. Negatif test sonucu olanlar 5 günde karantinadan çıkabilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA