Ana Sayfa Bavyera Başbakan Söder, Bavyera'da yeni korona önlemlerini açıkladı

Başbakan Söder, Bavyera’da yeni korona önlemlerini açıkladı

-

Bavyera Başbakanı Markus Söder başkanlığında toplanan bakanlar kurulu, alınan yeni önlemleri düzenledikleri basın toplantısında açıkladı.

Söder, her yerde rakamlar patlıyor. Bu yüzden kararlı davranıyoruz. Bavyera dikkatli ve güvenliğe inanıyor. Sadece birbirimizle ve disiplinle çalışarak kendimizi daha kötüden kurtaracağız. ”Koronavirüs öncesine dönmemiz gerekiyor.” dedi.

Bavyera Bakanlar Kurulu, tüm vatandaşları genel koruma kurallarına tutarlı bir şekilde uymaya en az 1,5 metre mesafeyi korumayı, hijyen kurallarını ve ağız ve burun maskesi kullanmaya çağırdı. Ayrıca, özellikle kapalı odalarda birkaç kişi kaldığında yeterli havalandırma sağlanmasını zorunluluk olmasa bile tavsiye etti.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger

Bavyera Eyalet Hükümeti’nin aldığı kararlar şu şekilde;

7 gün içinde 100 binde 35 vakadan fazla olan bölgelerde alınan önlemler.

Artan enfeksiyonların olduğu bölgelerde, sağlık yetkilileri, 7 gün içinde 100 binde 35 vaka sayısına ulaştığında aşağıdaki önlemler alınacak.

• İnsanların daha yakın ve / veya daha uzun bir araya geldiği yerde bir maske gereksinimi ortaya çıkar. Bu özellikle belirli, yoğun olarak kullanılan yerler (örn. Yaya bölgeleri, pazar yerleri), tüm kamu binalarında, toplantı ve trafik alanlarında (örn. Asansörler, kantinler, yüksek binaların giriş alanları), okullarda (ilkokullar hariç) ve sınıftaki eğitim kurumları için geçerlidir. spor karşılaşmalarında, konferanslarda, kongrelerde, ticaret fuarlarında ve ayrıca meydandaki kültürel alanlarda izleyiciler için.

Restoranlar, barlar ve publar saat 23:00’ten sonra kapatılacak. Saat 23:00’ten sonra benzin istasyonlarında alkol satılamaz. Saat 23: 00’ten itibaren halka açık yerlerde alkol yasaktır.

Özel kutlamalar ve partiler iki hane veya maksimum 10 kişi ile sınırlıdır.

7 gün içinde 100 binde 50 vakadan fazla olan bölgelerde alınan önlemler.

Restoranlar, barlar ve publar saat 23:00’ten sonra kapatılacak. Saat 22: 00’den sonra benzin istasyonlarında alkol satılamaz. Saat 22: 00’den itibaren halka açık yerlerde alkol yasaktır.
Özel kutlamalar ve temaslar iki hane veya maksimum 5 kişi ile sınırlıdır.

Bulaşma sayısındaki artış en geç 10 gün içinde durmazsa, halkla temasları daha da azaltmak için daha fazla önlemlere ve kısıtlamalara gidilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA