Ana Sayfa Almanya Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Ciddi bir aşamadayız"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Ciddi bir aşamadayız”

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Ciddi bir aşamadayız” dedi.

Merkel, Federal ve eyalet hükümetleri ile hemfikir: Önümüzdeki günler ve haftalar, Almanya’nın korona salgınından nasıl kurtulacağı konusunda belirleyici olacak. Almanya’nın büyük bölgelerinde enfeksiyon sayısı tekrar istikrarlı bir şekilde artıyor. Başbakan Merkel, “Ciddi bir aşamadayız” dedi.

Şansölye Angela Merkel, önümüzdeki kış mevsiminde, özellikle enfeksiyon riskinin olduğu kapalı alanlarda çok daha fazla temas olacağını söyledi. Ülkelerin hükümet başkanlarıyla yaptığı görüşmenin ardından, “Ortak hedefimiz temasları takip etmek istiyoruz” dedi.

Bulaşma süreci üzerindeki kontrolün sürdürülebilmesi için, hem kamusal alanlarda hem de özel partilerde temas kısıtlamaları getirilmelidir. Yeni olan şey, 100.000 kişi başına 35 yeni enfeksiyon olması durumunda ilk adımların bir hafta içinde atılabilmesidir. Merkel, önleyici önlem için kararın verildiğini çünkü 35’ten 50’ye çıkışın genellikle ne kadar hızlı gerçekleştiğini gördük. Bu nedenle, bu noktada temaslar üzerinde önemli kısıtlamalar gerekli olacaktır.

Şansölye, Almanya’nın iç risk bölgelerinden gelen turistler için konaklama yasağı konusunda henüz bir anlaşmaya varılmadığını “tamamen tatmin edici bir noktada değil” olarak nitelendirdi. 8 Kasım’da Bavyera’daki son sonbahar tatilinin sona ermesinin ardından bu konu yeniden ele alınacak.

Merkel, “Ancak kararımızda, özellikle sıcak nokta bölgelerinde gereksiz seyahatlerden kaçınılması çağrısında bulunuyoruz, çünkü seyahatin her zaman daha fazla enfeksiyona neden olabilecek bir olay olduğunu biliyoruz,” dedi.

Şansölye tüm yurttaşlara seslendi: “Şu anda bir şey çok önemli: Sonbaharın bu kritik evresinde herkesin katılmaya devam etmesi çok çok önemli. Almanya’daki insanlar inanılmaz bir şey yaşadı ve bu nedenle de buna katkıda bulundu. Genel olarak, komşu ülkelerimizin çoğundan daha iyi bir konumdayız.Bu şu anlama gelir: mesafenizi koruyun, maske takın, şimdi kışın havalandırmayı da içeren kurallara uyun ve elbette mümkün olan her yerde Korona uyarı uygulamasını kullanın.

Federal ve eyalet hükümetleri enfeksiyon oranı konusunda endişeli. Covid 19 salgınını kontrol altına almak için daha fazla ortak yaklaşım için, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki kilit kurallarıda kabul ettiler:

Federal ve eyalet hükümetleri yaptıkları toplantı sonrasında aşağıdaki kararları aldılar.

Nüfus arasındaki temasların sayısı, belirli bir enfeksiyon riskinin olduğu yerlerde özellikle azaltılmalıdır:

En geç bir hafta içinde 100.000 kişi başına 35 yeni enfeksiyon vakasından itibaren, kamusal alanda 25 katılımcı ve özel alanda 15 katılımcı sınırı uygulanmalıdır.

Kamusal alanlarda ek bir maske gerekliliği, insanların daha yakın ve / veya daha uzun bir araya geldiği yerlerde uygulamaya konulacaktır. Yemek sektöründe belirli saatlerde kapanması, ek gereklilikler ve kontroller getirilecektir. Etkinliklere katılanların sayısı daha da sınırlandırılacaktır.

Bazı ekonomik sektörler de önümüzdeki aylarda ticari faaliyetlerinde önemli kısıtlamaları kabul etmek zorunda kalacak. Bu nedenle federal hükümet, şirketler için yardım önlemlerini genişletecek ve en çok etkilenen ekonomik sektörlerin koşullarını iyileştirecektir.

Son 7 gün içinde enfeksiyon oranı 100.000 kişi başına 50 yeni enfeksiyon sınırının üzerine çıktığında, federal eyaletler katı yerel kısıtlama önlemleri alacak. Yerel önlemler hedeflenmeli ve bölgeler arasında karşılaştırılabilir olmalıdır.

Bunlar özellikle şunları içeriyor:

a) Maske gereksiniminin uzantıları
b) Etkinliklere katılanların sayısı 100 kişi ile sınırlıdır
c) Kamusal alanlarda maksimum 10 kişiye temas kısıtlamalarının getirilmesi
d) Restoranlar için saat 23: 00’de kapanması bağlayıcılığı getirilmesi
e) Kutlamalara katılanların sayısında halka açık 10 katılımcı ve özel odalarda en fazla iki haneden 10 katılımcı için ek bağlayıcı kısıtlamalar.

Yukarıda belirtilen önlemler kapsamında enfeksiyon sayısındaki artış en geç 10 gün içinde durmazsa, daha ileri hedefli adımlar kaçınılmazdır. Bu durumlarda, ilk adımda bir temas kısıtlaması getirilmelidir, bu da artık 5 kişiye veya iki hane halkının kamusal alanda kalmasına izin vermektedir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı