Ana Sayfa Bavyera Markus Söder: Almanya yeni bir kilitlenmeye büyük adımlarla yaklaşıyor

Markus Söder: Almanya yeni bir kilitlenmeye büyük adımlarla yaklaşıyor

-

Bavyera’ya daha sert kısıtlayıcı önlemler geliyor.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, bugün yaptığı açıklamada, Almanya yeni bir kilitlenmeye “büyük adımlarla yaklaşıyor.” dedi. Söder, bazı bölgelerde korona ile enfekte olmuş kişilerin temaslarının takip edilmesinin ve izlenmesinin pek mümkün olmadığını söyledi. Söder, “temaslar takip edilemiyorsa ve izlenemiyorsa, kilitlemenin ön aşaması olan, temas kısıtlamalarına ihtiyaç vardır.”

Söder, Almanya’da daha net tek tip düzenlemelere ihtiyaç var. Bavyera Başbakanı Söder’e göre, en önemli şey, Bavyera modeline göre korona sayıları artan veya yüksek olan belediyeler için daha sıkı bir maske gereksinimi olacaktır. Yedi günde 100.000 kişi başına 35 yeni enfeksiyonun uyarı değerinin aşıldığı bölgelerde, sınıftaki ortaokullarda bir maske zorunluluğu olmalıdır. 50 sınır değerinden itibaren, bu ilkokul öğrencileri için de geçerli olmalıdır. Çünkü maske, okullarda ve kreşlerde havalandırma ile birlikte enfeksiyonlardan kaçınmanın en etkili yoludur.

Söder: Halka açık yerlerde ve çalışma hayatında maske gereksinimi olmalı

Ayrıca Söder’e göre ülke genelinde metro koridorları, büyük meydanlar, alışveriş merkezleri dahil olmak üzere halkın yoğun olduğu ve sıkça ziyaret edilen yerlerde maske kullanılması gerekiyor. Ayrıca, “örneğin tüm trafik ve toplantı alanlarında” minimum 1,5 metrelik mesafe korunamadığı anda işyerinde maske takılması gerekmektedir. Bunak oridorlar, kantinler, asansörler ve merdiven boşlukları dahildir.

Bavyera Başbakanı Söder, maskenin virüs yayılmasında büyük etkisi olan küçük bir araç olduğunu vurguladı. Maske, nihai önleyici tedbirdir. Maskeye karşı olanlar daha hızlı kilitlenmeye doğru koşarlar.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi