Ana Sayfa Bavyera Münih'te korona önlemleri sertleşti

Münih’te korona önlemleri sertleşti

-

- Reklam -
- Reklam -

Münih’te (17.10.2020) Korona enfeksiyonlarının sayısındaki keskin artış karşısında, Bavyera Hükümeti tarafından öngörülen korona önlemlerinin sıkılaştırılması 17 Ekim’de yürürlüğe girdi.

Robert Koch Enstitüsü (RKI) şu anda son yedi gün içinde Münih’te 100.000 kişi başına 60.6 yeni enfeksiyon bildirdi. Münih’in 7 günlük vakası yine 50 eşiğinin oldukça üzerindedir ve aşağıdaki kurallar geçerlidir:

Maske gereksinimi olan caddeler ve merkezler.

Sendlinger-Tor-Platz, Sendlinger Straße ve Rindermarkt arasındaki Rosental, Rindermarkt, Viktualienmarkt, Dienerstraße, Schrammerstraße, Landschaftstraße, vadideki kaldırımlarda, Schützenstraße’de ve Stachus dahil olmak üzere eski şehir yaya bölgesinde hala genel bir maske gereksinimi var. Maske gereksinimi, ilgili alanlara girişlerde bulunan tabelalarla belirtilir.

Asansörler dahil olmak üzere toplantı ve trafik alanlarında, kamu binalarının yanı sıra eğlence tesisleri ve kültürel alanlarda ağız ve burun kapanması da gereklidir. Ayrıca tiyatrolarda, konser salonlarında, diğer sahnelerde ve sinemalarda, toplantı ve kongrelerde ve spor karşılaşmalarında izleyicilerin maske takması artık zorunlu.

En fazla beş kişi veya iki hane ile temas kısıtlamaları

Özel kutlamalar için (düğünler, cenazeler ve doğum günleri gibi) maksimum 5 kişi veya iki hane için sınır vardır.

Özel ve kamusal alanda ve restoranda ortak bir masada birlikte kalmaya, sadece 5 kişiye veya iki hane halkına kadar olan gruplar halinde izin verilir.

Restoranlarda ve kafelerde, alkol satışı ve tüketim yasağı

Paket servis yiyecekler ve alkolsüz içecekler hariç, gastronomide saat 22: 00’den itibaren alkol satış yasağı vardır.

Ayrıca, her gün 23.00-06: 00 saatleri arasında halka açık alanlarda alkol tüketimi yasağı var.
Saat 22: 00’den sonra artık benzin istasyonlarında, diğer satış noktalarında ve dağıtım hizmetlerinde alkol satılamaz.

Okullar ve çocuk bakımı

Sınıftaki ve öğleden sonra bakımı için maske gereksinimi artık ilkokul öğrencileri için de geçerlidir.

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter: “Birkaç gündür, Münih 7 günlük kritik insidans değeri olan 50’nin üzerindedir ve bu eğilim yükselmektedir. Bu sayıdaki yeni enfeksiyonlarla birlikte, koronavirüsün kontrolsüz yayılmasını önlemek için sağlık departmanımızın enfeksiyon zincirlerini hızla kesmesi giderek zorlaşıyor.

Ne yazık ki, son birkaç haftanın deneyimi, insanların daha uzun süre bir araya geldiği yerlerde, özellikle daha büyük gruplarda, virüsün hızla yayılma olasılığının özellikle yüksek olduğunu ve dahası, alkol tüketildiğinde daha da fazla olduğunu gösteriyor.

Bu yüzden acilen Münih halkına sesleniyorum: Şehrimizdeki enfeksiyon oranını kontrol altında tutabilmek için artık herkesin yardım etmesi gerekiyor. Hepimiz için daha fazla kısıtlama anlamına gelse bile korona kurallarına uyun. Mesafenizi koruyun, hijyen kurallarına uyun, lütfen günlük maskenizi takın ve artık kapalı odalarda daha fazla olduğumuza göre düzenli havalandırma sağlayın.

Kendimizi ve başkalarını bu şekilde koruyoruz. Ve böylece virüsün yayılmasını tekrar kontrol altına alabilir ve daha fazla, daha sert önlemlerden kaçınabiliriz.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı