Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da 100 binde 100 değerlerini aşan bölgeler için koyu kırmızı trafik ışığı...

Bavyera’da 100 binde 100 değerlerini aşan bölgeler için koyu kırmızı trafik ışığı yanacak

-

- Reklam -

Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml, 23 Ekim’den itibaren koyu kırmızı korona trafik ışığı 100.000 kişi başına 100’den fazla vakanın görüldüğü bölgeler için genişletilmiş kurallar yayınladı.

23 Ekim Cuma gününden itibaren, korona salgınıyla mücadelede Bavyera’daki özellikle etkilenen bölgeler için koyu kırmızı bir trafik ışığı da yanacaktır. Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml, Perşembe günü Münih’te buna dikkat çekti. Temelde, enfeksiyon insidansının 100.000 kişi başına 100 vakanın üzerinde olduğu bölgeler için ek düzenlemeler oluşturulmuştu.

Huml şöyle açıkladı: “Bavyera’daki çok sayıda belediye, yedi günlük ortalamada 100.000 kişi başına 100 yeni enfeksiyonla ilgili endişe verici sınırı şimdiden aşıyor. Burada artık hızlı ve kararlı bir şekilde hareket etmek önemlidir. Çünkü vakalar 100 eşiği aşarsa, temas takibi gereklidir. ”Önemli ölçüde daha zor ve kontrolsüz yayılma riski önemli ölçüde artar.”

Huml, ek düzenlemeler, özellikle her türden etkinlikteki katılımcı sayısının daha da düşürülmesini ve sokağa çıkma yasağının 21:00’e indirilmesini sağlıyor. Kurallar bugün 23 Ekim 2020 yürürlüğe girecek ve Bavyera’daki bölge idari makamları için bağlayıcı bir çerçeve oluşturacak.

Huml, 35, 50 veya gelecekte 100’ü aşan ilçeler ve şehirler, Bavyera Sağlık Bakanlığı’nın internette www.stmgp.bayern.de adresindeki ana sayfasında her gün saat 15.00’te ilan edilecektir. Burada belirlenen belediyeler ve şehirler, ertesi gün saat 00: 00’dan itibaren Enfeksiyon Koruma Yönetmeliğinin uygulanabilir önlemlerine tabidir.

Bakan, yaklaşan All Saints ‘Day ve “Halloween” ile ilgili olarak şunları vurguladı: “Mezarlıkları ziyaret etmek gelecekte akrabalar için de mümkün olacak. Aynı şey, açıkça düzenlenmiş olan kilise hizmetlerinin uygulanması için de geçerlidir. Mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek. “

Huml ekledi: “Cadılar Bayramı için, ebeveynlerden çocuklarını bu yıl kapı kapı dolaşmamaları ve temalı toplantılardan kaçınmaları için teşvik etmelerini istiyorum – daha az da olsa. Çünkü gereksiz temasları en aza indirmek ve enfeksiyon zincirlerini kırmak önemlidir.”

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA