Ana Sayfa Bavyera Münih'te bugünden itibaren yeni korona kısıtlamaları başlıyor

Münih’te bugünden itibaren yeni korona kısıtlamaları başlıyor

-

Bavyera eyalet başkenti Münih, 100 binde 100 eşik değerini aştı. Robert Koch Enstitüsü (RKI) Münih’te 7 gün içinde 100 binde 100.6 insidans değeri bildirdi.

Bugün, 26 Ekim Pazartesi’den itibaren, Münih’te yeni korona önlemleri başlıyor. Bavyera Enfeksiyon Koruma Önlemleri Yönetmeliğine göre uygulanacak kurallar şu şekilde.

• Lokantalar, cafeler, eğlence yerleri 21:00 itibari ile kapanacak.
• Kamuya açık alanlarda alkol tüketimi yasağı saat 21:00’da başlayacak. Münih şehrinin yoğun noktaları, Baldeplatz, Gärtnerplatz, Gerner Brücke, Wedekindplatz ve Reichenbachbrücke ile Wittelsbacherbrücke arasındaki Isar yolu dahil.
• Benzin istasyonlarında, diğer satış noktalarında ve dağıtım hizmetlerinde, alkol satışı saat 21:00’dan sonra yapılamayacak.
• Spor ve kültürel etkinlikler için en fazla 50 ziyaretçiye izin verilmektedir; Kilise hizmetleri, gösteriler ve üniversiteler için istisnalar geçerlidir.

Maske gereksinimi olan caddeler ve merkezler.

Sendlinger-Tor-Platz, Sendlinger Straße ve Rindermarkt arasındaki Rosental, Rindermarkt, Viktualienmarkt, Dienerstraße, Schrammerstraße, Landschaftstraße, vadideki kaldırımlarda, Schützenstraße’de ve Stachus dahil olmak üzere eski şehir yaya bölgesinde hala genel bir maske gereksinimi var. Maske gereksinimi, ilgili alanlara girişlerde bulunan tabelalarla belirtiliyor.

Asansörler dahil olmak üzere toplantı ve trafik alanlarında, kamu binalarının yanı sıra eğlence tesisleri ve kültürel alanlarda ağız ve burun kapanması da gereklidir. Ayrıca tiyatrolarda, konser salonlarında, diğer sahnelerde ve sinemalarda, toplantı ve kongrelerde ve spor karşılaşmalarında izleyicilerin maske takması artık zorunlu.

En fazla beş kişi veya iki hane ile temas kısıtlamaları

Özel kutlamalar için (düğünler, cenazeler ve doğum günleri gibi) maksimum 5 kişi veya iki hane için sınır vardır.

Özel ve kamusal alanda ve restoranda ortak bir masada birlikte kalmaya, sadece 5 kişiye veya iki hane halkına kadar olan gruplar halinde izin verilir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA