Ana Sayfa Bavyera Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml: İkinci korona dalgası artan bir güçle geliyor

Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml: İkinci korona dalgası artan bir güçle geliyor

-

- Reklam -

Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml: ”İkinci korona dalgası artan bir güçle geliyor”

Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml, İnsanları korona salgınına karşı koruyucu kuralları sürekli olarak gözetmeye çağırdı. Huml Pazartesi günü vurguladı: “İkinci korona dalgası artan bir güçle geliyor. Bu yüzden şimdi kışı güvenli bir şekilde geçebilmek için rotayı belirlemeliyiz.”

Bakan, “Rottal-Inn’deki tedbirler, son birkaç günde vaka sayısı yeniden arttığı için gerekli hale geldi. Vatandaşların yeni alınan kısıtlamalarla yaşamanın kolay olmadığının farkındayım. Ancak, başka seçeneğimiz yok. Şu anda sıcak noktalarda kararlı bir eylemde bulunmazsak, Bavyera’nın her tarafına kolayca yayılabilir. Bundan kaçınılmalıdır. “

Bakan şunları ekledi: “Herkes salgının bu safhasını olabildiğince iyi yönetmemize yardımcı olabilir. Bu nedenle tüm vatandaşlara acil çağrım: Mesafenizi koruyun, insanların bir araya geldiği her yerde ağız ve burun örtüsü takın ve gereksiz temaslar ve karşılaşmalardan kaçının. Şimdi, kararlılığımız sayesinde, kapsamlı bir kilitlenmeden kaçınma ve enfeksiyon sayısını kendi başımıza yeniden dengeleme şansına sahibiz. “

Huml ekledi: “Şimdi, salgının ilerleyen aşamalarına hazırlanmamız gereken zaman. Örneğin, araştırma, yakında hazır olmasını umduğumuz bir aşı üzerinde hızla çalışıyor. Şimdiden dağıtımına başladık. Aşının planlanması ve lojistiğin organize edilmesi.

Bakan, “Sağlık sistemimizi nasıl güçlendirebileceğimizi tam olarak incelememiz de önemli. Hastanelerin nerelerde daha fazla desteğe ihtiyacı var? Hemşirelikte çalışan insanlara nasıl yardımcı olabiliriz ve bunu sağlamak herşeyi yapacağız. Yardıma ve bakıma muhtaç insanlara çok daha fazla önem verecegiz. Bu yönde zaten çok şey yaptık ve bunun üzerine inşa etmeye devam edeceğiz.”

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA