Ana Sayfa Almanya Almanya'da en yüksek vaka sayısı 16.774

Almanya’da en yüksek vaka sayısı 16.774

-

- Reklam -

Robert Koch Enstitüsü (RKI) bugün sağlık yetkililerinden aldığı bilgilere göre, Almanya’da bir gün içinde 14.000’den fazla yeni koronavirüs enfeksiyonu vakası rapor edildi. Son 24 saat içinde 16 binde fazla vaka sayısına ulaşıldı. Vaka sayısı 16.774. Pandemi başladığından bu yana en yüksek seviye.

Robert Koch Enstitüsü, dün 14.964 vaka sayısı bildirmişti.

Robert Koch Enstitüsü açıkladığı verilere göre, pandemi başladığından beri Almanya’da şimdiye kadar 481.013 kişiye Korona virüs bulaştı. İyileşenlerin sayısı 339.200 kişi. Hayatını kaybeden kişi sayısı 10.272. Bugün bildirilen vaka sayısı 16.774 oldu. 89 kişi hayatını kaybetti.

Almanya Başbakanı Merkel, Berlin’de 16 eyaletin Başbakanları ile dün video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Başbakan Angela Merkel,16 eyaletin başbakanları ile ülkede korona salgınını kontrol altına almak için sert önlemler aldı. Toplantının ardından basın toplantısı düzenleyen Merkel, şimdi harekete geçmeliyiz ve ulus olarak dayanışma içinde olmalıyız diyerek halkı birlik olmaya çağırdı.

Başbakan Merkel, ”Son günlerde korona vaka sayıları ve yoğun bakım hasta sayısı katlanarak arttığını belirtmiş, daha yüksek vaka sayılarını durdurmak için bu önlemlerin alındığını.” ifade etmişti.

Almanya genelinde korona önlemlerinin tek tip ve büyük ölçüde sıkılaştırılmasına karar verildi. Federal ve eyalet hükümetleri, hızla yükseliş gösteren korona enfeksiyon vakalarını kontrol altına almak istiyor.

Almanya Başbakanı Merkel ve 16 eyaletin Başbakanları, 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren yeni korona kısıtlamalarına karar verdi.

2 Kasım Pazartesi gününden itibaren yeni korona kısıtlamaları şu şekilde.

Özel buluşmalarda en fazla iki hane mensubu olmak koşuluyla 10 kişi bir araya gelebilecek ve Turistik amaçlı konaklama yapılamayacak. İş ve özel durumlarda konaklamaya izin verilecek.

Vatandaşlardan, akrabaları da dahil olmak üzere gereksiz özel gezilerden ve ziyaretlerden kaçınmaları isteniyor.

Bar ve bira bahçeleri kapalı kalacak. Restoranlar masalara servis yapamayacak. Evlere paket servis ise serbest olacak.

Perakende satış yapan dükkanlarda 10 metrekare başına bir müşterinin içeri girmesine izin verilecek.

Tiyatrolar, operalar, konser salonları, ticaret fuarları, sinemalar, eğlence parkları, saunalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis dükkanları ve genelevler açılmayacak.. Eğlence amaçlı tüm etkinlikler yasak. Amatör sporlar kasım ayı içinde yapılamayacak. Profesyonel spor etkinlikleri yalnızca seyirci olmadan gerçekleşecek.

Kozmetik stüdyoları, masaj salonları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler gibi kişisel bakım alanında hizmet veren firmalar kapalı kalacak. Kuaför salonları da mevcut hijyen gereksinimleri kapsamında açık kalacak.Kreş ve okullar açık kalmaya devam edecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA