Ana Sayfa Avrupa Fransa'da sert korona kısıtlamaları geldi

Fransa’da sert korona kısıtlamaları geldi

-

- Reklam -
- Reklam -

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cuma gününden itibaren ülkede yeniden sert kısıtlamaların uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, açıklamasında halkı sabırlı olmaya çağırdı. Macron, ”Bu dönem zordur, birliğimizi sınar, bizi sınar. Ama birlikte kalmalıyız.” dedi.

Macron, virüs bugün, en kötümser tahminlerin bile tahmin edemediği bir hızda dolaşıyor. Fransa asla yüzbinlerce vatandaşının ölmesine izin vermeyecek. Bu nedenle, ”Cuma gününden itibaren en az 1 Aralık tarihine kadar tüm ülke, sert kısıtlamalara gidecek.” dedi.

Fransa’da seyahatler izine tabi olacak. ”Çalışmak, tıbbi bir randevuya gitmek, alışveriş yapmak veya evinizin yakınında hava almak dışında herkes evde kalacak.

Ailenin üyeleri dışındaki özel toplantılar, halka açık toplantılar ve bölgeler arası seyahatler yapılamayacak.

Mağazalar ve bar, restoran gibi halka açık işyerleri kapatılacak.

Kreşler, okullar, kolejler ve liseler açık kalacaktır. Üniversiteler ve yüksek öğretim kurumları çevrimiçi dersler sağlanacak.

Devlet, etkilenen küçük işletmelere ciro kayıpları için ayda 10.000 avroyu karşılayacak. Çalışanlar ve işverenler kısmi işsizlikten yararlanmaya devam edecek. Ücretler ve kiralar için nakit akışı önlemleri planlanacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı