Ana Sayfa Almanya Merkel: Bu kış zor geçecek

Merkel: Bu kış zor geçecek

-

Alman Federal Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Angela Merkel, Almanya’nın dramatik bir durumda olduğunu söyledi ve kamusal alandaki geniş kapsamlı kısıtlamaları savundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve 16 eyaletin başbakanları dün ülke genelinde sert korona tedbirleri almıştı. Merkel, alınan önlemlerle ilgili Meclis Genel Kurulu’na bilgi verdi.

Merkel, Almanya’da korona vaka sayılarındaki yüksek artış nedeniyle kararlaştırılan tedbirlere başka bir alternatif görmediğini açıkladı. Almanya’nın dramatik bir durumda olduğunu söyledi. Merkel, önümüzde çok zorlu bir dört ay var. Hepimizin birbirimize destek olmalıyız. Merkel, ”Kış zor geçecek ama bitecek.” dedi.

Merkel konuşmasında, yoğun bakım ünitesindeki Covid-19 hasta sayısı son on günde ikiye katlandı. 28 Ekim’de 1570 hastaya yükseldi. Merkel, ”Böyle hızlı bir artışın yoğun bakım ünitelerimizi birkaç hafta içinde alt üst edecek.” diye uyardı. Ayrıca Merkel, ”Yalanlar ve dezenformasyon, komplo teorileri koronavirüse karşı mücadeleye de zarar veriyor.” dedi.

Merkel, tüm vatandaşları daha fazla dikkatli olmaya ve dayanışma göstermeye çağırdı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Depremzedeler Dualarla Anıldı

Nürnberg Konsolosluk binasındaki tören de,Türk Sivil kuruluş Başkan ve Üyelerihazır bulundu TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi vedepremzedeleri...