Ana Sayfa Bavyera Münih'te sahte polislere dikkat!

Münih’te sahte polislere dikkat!

-

Münih polisi son günlerde artan sahte polis vakaları nedeniyle vatandaşları uyardı.

Münih polisi, dolandırıcıların telefonda kendilerini polis memuru, savcı veya diğer devlet görevlileri gibi davrandıkları uyarısında bulundu.

Münih polisi dolandırıcıların, paranızı ve değerli eşyalarınızı ele geçirmek için farklı senaryolar ürettiklerini ve değerli eşyaları daha sonra genellikle teslim alınmak üzere kararlaştırılan bir adrese teslim etmeleri yönünde insanları kandırdıklarını belirtti.

Münih polisi vatandaşlara uyarısında, ”Polis sizden ASLA para veya değerli eşya istemez.” Yabancılara asla para veya değerli eşyalar vermeyin. Telefonu kapatın ve kendinize baskı yapılmasına izin vermeyin. Şüpheniz varsa 110’u arayın. Acil durum numaramızı aramadan önce telefonu kapatarak önceki aramayı sonlandırdığınızda emin olun.

Münih Polisi, vatandaşları dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu. Böyle bir aramaya maruz kaldıysanız, polise başvurun ve bir şikayette bulunun. Lütfen arkadaşlarınız, komşularınız ve akrabalarınızla dolandırıcılar hakkında uyarın. Başka sorularınız varsa: İletişim Sorumlu polis teftişinizin irtibat memurlarına veya 089/29 10 44 44 Önleme ve Mağdurları Koruma Komiserliğimizin danışma hattını arayabilirsiniz.

Foto: Polizei München

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...