Ana Sayfa Almanya Alman askeri koronavirüse karşı aktif görevde

Alman askeri koronavirüse karşı aktif görevde

-

- Reklam -

Federal Savunma Bakanlığı’na göre, ”Bundeswehr” Alman Silahlı Kuvvetleri şu anda korona salgınına karşı savaşmak için yaklaşık 4.000 askerle hizmet ediyor. Sayı bir hafta öncesine göre ikiye katlandı.

Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, televizyon kanallarına verdiği röportajda, “Artık sağlık biriminde de faal durumdayız” dedi.

Almanya’da il ve ilçeler ihtiyaç duyulması halinde, Alman Silahlı Kuvvetlerinden insani amaçlı yardım talep ediyor. Alman Silahlı Kuvvetlerinde şu anda 15 bin asker hazır durumda bekletiliyor.

Askerler, enfeksiyon zincirlerinin izlenmesinde, koronavirüs test yapılmasında veya test istasyonlarında görev alıyorlar. Ayrıca huzur evlerinde de aktif olarak bulunuyorlar.

Askerlerin hangi alanlarda görev alacağı da belirlendi. Ordunun kimyasal biyolojik silahlarla mücadelede uzmanlaşmış timleri, yerel yönetimlerin binaları dezenfekte etme gibi faaliyetlerine destek veriyor. Bunun için de toplam 250 askerden, 18 farklı tim oluşturuldu.

Yaklaşık 2 bin 500 asker, 500 nakliye aracı ile depolama, nakliye gibi alanlarda, eyaletlere ve yerel yönetimlere lojistik destek sağlıyor.

Öte yandan sivil idarenin yetersiz kalması durumunda, “halkın temel ihtiyaçlarının karşılanmasına destek” için 6 bin askerin, “koruma ve güvenliğin sağlanması” için de 5 bin 500 askerin görev alması planlandı. “Kamu düzeni ve trafiğin düzenlenmesi” için de 600 askeri inzibat görev üstlenebilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA