Ana Sayfa Almanya Merkel: Tünelin sonundaki ışık hala çok uzakta

Merkel: Tünelin sonundaki ışık hala çok uzakta

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün ülke genelinde yürürlüğe giren korona önlemleri hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenledi. Merkel: Tünelin sonundaki ışık hala çok uzakta.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün düzenlediği basın toplantısında, bugün yürülüğe giren kısmi kilitlenmenin hedeflerini bir kez daha özetledi. Merkel, Almanya sağlık yetkililerinin temasları tekrar izleyebileceği bir duruma geri dönmesi gerektiğini söyledi. ”Aksi takdirde vaka sayıları artmaya devam edecektir.” dedi. Merkel, Almanya’daki mevcut enfeksiyon sayıları, ortalama insidans değeri 127,8 olduğunu ve bir an önce 100.000 kişi başı 50 insidans değerlerinin altına inilmesi gerektiğini belirtti.

Merkel, “Mümkün olan her ortamda temasları azaltmalıyız” dedi. Merkel, ”Bu almış olduğumuz önlemleri 16 eyaletin başbakanları ile uzun süre müzakere ettik ve en iyi yolu bulduğumuza inanıyoruz.” dedi.

Merkel, temasların mümkün olduğu kadar azaltılması çağrısında bulundu. Merkel, tatil gezisi olmaması, akrabalara gereksiz ziyaretlerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

Merkel “Bu aldığımız önlemlere bir ay boyunca tüm tutarlılıkla bağlı kalırsak, ikinci dalgada bir dalgakıran olabilir.” ifadeleri kullandı.

Merkel, Noel tatili ile ilgili olarak, yürürlükte olan kısıtlamaların nasıl gittiğine bağlı olduğunu söyledi. Bu konuları konuşmak için, ülke genelinde 7 günlük insidans değerinin 100 binde 50 değerlerinin altına inmesi gerektiğini belirtti.

Almanya’da bugünden itibaren geçerli olacak kısıtlamalar şu şekilde.

Temaslar: Özel buluşmalarda en fazla iki hane mensubu olmak koşuluyla 10 kişi bir araya gelebilecek ve Turistik amaçlı konaklama yapılamayacak. İş ve özel durumlarda konaklamaya izin verilecek. Vatandaşlardan, akrabaları da dahil olmak üzere gereksiz özel gezilerden ve ziyaretlerden kaçınmaları isteniyor.

Gastronomi: Bar ve bira bahçeleri kapalı kalacak. Restoranlar masalara servis yapamayacak. Evlere paket servis ise serbest olacak.

Mağazalar: Perakende satış yapan dükkanlarda 10 metrekare başına bir müşterinin içeri girmesine izin verilecek.

Kültür ve eğlence: Tiyatrolar, operalar, konser salonları, ticaret fuarları, sinemalar, eğlence parkları, saunalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis dükkanları ve genelevler açılmayacak.. Eğlence amaçlı tüm etkinlikler yasak. Amatör sporlar kasım ayı içinde yapılamayacak. Profesyonel spor etkinlikleri yalnızca seyirci olmadan gerçekleşecek.

Hizmet sektörü: Kozmetik stüdyoları, masaj salonları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler gibi kişisel bakım alanında hizmet veren firmalar kapalı kalacak. Kuaför salonları da mevcut hijyen gereksinimleri kapsamında açık kalacak. Kreş ve okullar açık kalmaya devam edecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı