Ana Sayfa Avrupa Viyana'da radikalleşen iki Cami kapatıldı

Viyana’da radikalleşen iki Cami kapatıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, Viyana’daki terör saldırısının ardından radikal camilerin kapatıldığını duyurdu.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer ve Entegrasyon Bakanı Susanne Raab, Cuma günü düzenledikleri basın toplantısında, Ümit Vural ile koordineli olarak alınan kapatma kararı hakkında bilgi verdi. Avusturya İslam Cemaati Başkanı Ümit Vura lie yapılan kriz toplantısının ardından camilerin kapatılmasına karar verildi.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, ”Suikastçi Terörist,” Viyana’da iki camide faaliyet gösteriyordu Suikastçi Viyana’daki iki camide de faaldi. Melit İbrahim Camii’nde ve “Tauhid” camisinde muhtemelen ”Bu iki camide radikalleştiğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Nehammer, ”Bu tür “radikal camiler” artık kapatılacak ve arkalarındaki dernekler dağıtılacak.”

İçişleri Bakanı Karl Nehammer, “Terör, teröristler ve terör örgütleri toplumumuzu bölemeyecek. Bu günlerde özgürlük, hukukun üstünlüğü ve hoşgörü vurgulanmalı ve korunmalıdır” dedi. “Avusturya’da bizler omuz omuza, hangi dinden olursa olsun, siyasi tutumumuzdan bağımsız olarak, teröre karşı bu mücadeleyi birlikte yürütüyoruz.”

Entegrasyon Bakanı Susanne Raab, Terör toplum arasında bir boşluk yaratmaya çalışır, ancak “kendimizi parçalamamıza izin vermemeliyiz”. ”Bu nedenle şimdi bu kör nefretin üreme alanına karşı kararlı adımlar atılmalıdır.” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı