Ana Sayfa Avrupa Fransa’da Türk derneğine faşist saldırı

Fransa’da Türk derneğine faşist saldırı

-

- Reklam -

Paris’teki Türkiyeli Yurttaşlar Meclisi derneği duvarına ”İslam=Mort ölüm” ırkçı yazılar yazarak saldırı gerçekleştirildi.

Türkiyeli Yurttaşlar Meclisi Başkanı Ümit Metin, 1 yıldır tedirgin olduklarını dile getirdi. Metin, Fransa’da Müslüman düşmanlığı her geçen gün artıyor. ”Derneğimize bölyle bir saldırı beklemiyorduk.” dedi.

Türkiyeli Yurttaşlar Meclisi (L’ACORT) kapısına (İslam=Ölüm) yazısı

Türkiyeli Yurttaşlar Meclisi Başkanı Ümit Metin yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi. Yazanların kim veya kimler olduğunu isimleri ile bilmiyoruz ancak zihniyetlerini tarihten bugüne tanıyoruz.

Almanya’da yahudi ev ve işyerlerini işaretleyen nazilerden, Maraş’ta alevi evlerine çarpı işareti koyan faşistlerden, Sivas’ta insanları diri diri yakan kökten dincilerden, biliyoruz.

Kökten dinci bir terörist tarafından hunharca katledilen öğretmen Samuel Paty’nin ölümünden sonra toplumun bir bölümünü damgalayan, müslümanlara karşı kin ve nefret söylemleri ve eylemleri ile onları kışkırtan ve toplumsal barışı tehdit eden sağcı, ırkçı çevrelere karşı kamu yetkililerini göreve çağırıyoruz.

L’ACORT kurulduğundan bu yana, ortak amaçları toplumun temel değerlerini yok etmek olan ırkçılığa ve kökten dinciliğe karşı tavizsiz mücadele etmiştir.

Her türden ayrımcılığa, ırkçılığa karşı eşit haklar mücadelesi veren L’ACORT’u, özgürlük , laiklik, evrensel insan hakları, anti cinsiyetçilik, eşitlik gibi temel değerlerini savunmaktan hiç bir güç alıkoyamaz.

Yıldırma, tehditler ancak mücadele azmimizi çoğaltır.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA