Ana Sayfa Türkiye T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu

T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu

-

- Reklam -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı.

Lütfi Elvan kimdir?

AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, 12 Mart 1962’de Karaman Ermenek’te doğdu. Baba adı A. Nuri, anne adı ise Samiye’dir.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Maden Yüksek Mühendisi, Ekonomist ve Planlamacıdır. Lütfi Elvan İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. İngiltere’de Leeds Üniversitesi’nde Maden ve Yöneylem Araştırması alanında, ABD’de Delaware Üniversitesi’nde ekonomi dalında yüksek lisanslarını yaptı.

Etibank’ta yüksek mühendis olarak göreve başladı. DPT’de Planlama Uzman Yardımcısı, Uzmanı, Kalkınmada Öncelikli Yöreler Daire Başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca, OECD Kırsal Kalkınma Grubu Başkan Yardımcılığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.

23.Dönem Karaman Milletvekili seçildi. 23.Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanlığı, Türkiye Macaristan Dostluk Grubu Başkanlığı ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Türkiye Temsilciliği görevlerinde bulundu.

24.Dönem Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu.26 Aralık 2013 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu.7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde

25.Dönem Antalya milletvekili olarak seçildi.1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde 26.Dönem Mersin milletvekili seçilerek, 24 Kasım 2015 tarihinde 64. Hükümet kabinesinde Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı.Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA