Ana Sayfa Bavyera T.C. Münih Başkonsolosluğu, 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenledi

T.C. Münih Başkonsolosluğu, 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenledi

-

- Reklam -

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde T.C. Münih Başkonsolosluğunda düzenlenen bir törenle anıldı.

Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmek suretiyle vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirilen törende, kısa bir Atatürk filmini müteakiben saygı duruşunda bulunulmuş ve akabinde İstiklal Marşımız okunmuş ve Başkonsolosluktaki bayrak da güneşin batımına kadar yarıya indirilmiştir.

Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Mustafa Çakır

Münih Başkonsolosu Mehmet Günay yaptığı konuşmada, başarılı bir komutan ve devlet adamı olmanın yanı sıra çocuklara ve onların eğitimine büyük önem veren bir lider olarak dünyada saygın bir yer edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu özelliğinin, Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza 23 Nisan bayramını hediye etmek suretiyle anlam bulduğunu belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal savaşımızda milletimizi ortak bir hedef çerçevesinde kenetlediği gibi Milli iradenin tecellisi olan Cumhuriyete sahip çıkılması, demokrasimizin güçlenmesi ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılını kutlayacağımız 2023 için ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşılması için birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesine de ışık tutacağını ifade etmiştir. 

Başkonsolos Günay, vefatının 82. yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyetini gelecek nesillere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle andığını, ayrıca tüm gazilerimize şükranlarını sunduğunu belirti.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA