Ana Sayfa Almanya Steinmeier: Müslüman askerlere manevi destek sağlamalıyız

Steinmeier: Müslüman askerlere manevi destek sağlamalıyız

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Bundeswehr’in ”Alman Silahlı Kuvvetleri” kuruluşunun 65. yıldönümünde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue’de düzenlenen törende konuştu.

Steinmeier, Alman Silahlı Kuvvetlerine, din görevlileri atanmasını istedi. Böylelikle, “Müslüman askerlerimize de dini destek sağlamış oluruz.” dedi. Steinmeier, bu yıl yürülüğe giren benzer uygulamada, Alman ordusunda Yahudi askerlere din hizmeti verilmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Federal Cumhurbaşkanı Steinmeier ayrıca toplumu askerlerle ve misyonlarıyla daha fazla ilgilenmeye çağırdı. Steinmeier, “Silahlı kuvvetler ve toplum arasındaki güvene hizmet etmeyen dostane bir ilgisizlik tehdidi var” diye uyardı. “Ordu ve toplum bir toplumda asla yabancılaşmamalıdır” diye uyardı.

Steinmeier, Bundeswehr’in ”Alman Silahlı Kuvvetleri” her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlendiğini, ancak Almanların çoğunun günlük yaşamında neredeyse görünmez hale geldiğini söyledi. ”Alman Silahlı Kuvvetleri” 65 yıl öncesine göre çok daha küçük, daha çeşitli ve daha renkli. Daha profesyonel hale geldi ve şimdi yurtdışındaki tehlikeli görevlerde bile özgürlük ve güvenliği temsil ediyor. “Ama Almanlar bu gerçekliğin ne kadarını gerçekten algılıyor.” dedi.

Foto: Bundespräsident

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...